کاردستی

زیر دسته بندی ها
این کتاب‌های بسیار کوچکِ در تصویر آمده، 57 میلی‌متر ارتفاع و 47 میلی‌متر پهنا دارند. اندازه‌ای نزدیک به طول دم موش! این کتاب‌ها متعلق به کتابخانه‌ی ویژه کودکان بوده‌اند. پیشینه‌ی این کتابخانه به بیش از دویست‌سال پیش می‌رسد. 
یکشنبه, ۷ اسفند
«خودکار قرمزی کوچولو»، تازه‌ترین اثر خواهران نامزد دریافت جایزه، ژانت استیونس و سوزان استیونس کرامل است. پاک‌کن، مداد، ماژیک شبرنگ، قیچی و پونز باید با همکاری یکدیگر، خودکار قرمزی کوچولو که در گودال وحشتناک بی‌بازگشت (سطل زباله) افتاده است را نجات دهند. فعالیت‎هایی که در ادامه متن آمده است به شما کمک خواهند کرد تا همراه کودکانتان به کنکاش در کتاب بپردازید. همراه با این فعالیت‌ها می‌توانید یک تئاتر ساده درست کنید و وسائل مدرسه را به جای شخصیت‎های آن قرار دهید، معما حل   کنید و خیلی فعالیت‌های دیگر انجام دهید‍! با کمی تخیل، خوانندگان خردسال با شور و شوق به تقاضایی که ماژیک شبرنگ در کتاب دارد پاسخ می‌دهند: چه کسی کمکمان می‌کند تا دنیا را نجات دهیم؟
شنبه, ۲۰ دی
 بیاید که قرار است یک کیک تولد خوش رنگ و خوشمزه درست کنیم.  
شنبه, ۲۴ خرداد
امروز روز جهانی طوطی ا‌ست. قرار است به مناسبت این روز باهمدیگر یک کاردستی طوطی زیبا درست کنیم.  
شنبه, ۲۴ خرداد
امروز می‌خواهیم یک موش موشی قشنگ بسازیم که هم نقاشی است و هم کاردستی. پس بدویید چندتا کاغذ و چسب و ماژیک بیارید تا باهم کاردستیمونو بسازیم.
شنبه, ۲۴ خرداد
سفر دریایی در یک روز بارونی خیلی میچسبه. اینطور نیست؟ موافقین باهمدیگه قایق کوچولو درست کنیم و دل به دریا بزنیم ؟ پس بدویین وسایل سفر و ساخت قایق‌تون رو آماده کنید.  آماده این؟  پیش به سوی قایق های کوچولو و سفر پررمز و راز.   
شنبه, ۲۷ اردیبهشت
آموزش کاردستی «ساخت گربه»      
چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت
«موسسه توانمندسازی زنان و کودکان مهروماه» در محله «فرحزاد» تهران، یکی از مراکز همراه برنامه «با من بخوان» است. با همه‌گیر شدن بیماری «کووید-۱۹» در کشور و تعطیل شدن کلاس‌های حضوری، مربیان پیش‌دبستان این مرکز با تشکیل گروه‌های مجازی برای مادران و پدران، آموزش کودکان را ادامه دادند.
سه شنبه, ۹ اردیبهشت
با ساده‌ترین وسایل، بیایید با هم کفشدوزک بسازیم و نمایش اجرا کنیم.    
دوشنبه, ۸ اردیبهشت
بیاین تا زمانی که بهار با گل های رنگارنگ اش، مهمان کره زمین است با هم کاردستی درست کنیم.
سه شنبه, ۱۹ فروردین
عروسک‌ها با دستان شما جان می گیرند. پس شروع به ساخت عروسک کاموایی خود کنید و لذت آن را بچشید.    
جمعه, ۱ فروردین
این روزها که در خانه هستیم، با کودکان‌مان عروسک‌های کاغذی می‌توانیم بسازیم، برای عروسک‌ها قصه‌پردازی کنیم و همراه باهم نمایش‌بازی کنیم. امسال، «سال موش» است و ساختن کاردستی موش برای کودکان جذاب می‌تواند باشد. امیدواریم این کاردستیِ جالب و ساده را همراه با کودک‌تان در خانه بسازید و مدّت خوشی را کنار یکدیگر سپری کنید. مواد و ابزارهایی که نیاز است:
چهارشنبه, ۲۸ اسفند
به مناسبت سال نو، موزه کودکی ایرانک سه کارت تبریک پاپ آپ طراحی و فایل های آماده آن ها را به رایگان در دسترس کودکان و خانواده های عزیزشان قرار داده است تا در این روزهای تعطیل  با کمک همدیگر کارت های زیبایی برای آشنایان و دوستان تهیه کنند. این کارت ها از سوی هنرمند تصویرگر، شیدرخ نصرالله طراحی و تهیه شده است.
پنجشنبه, ۲۲ اسفند
به مناسبت سال نو، موزه کودکی ایرانک سه کارت تبریک پاپ آپ طراحی و فایل های آماده آن ها را به رایگان در دسترس کودکان و خانواده های عزیزشان قرار داده است تا در این روزهای تعطیل  با کمک همدیگر کارت های زیبایی برای آشنایان و دوستان تهیه کنند. این کارت ها از سوی هنرمند تصویرگر، شیدرخ نصرالله طراحی و تهیه شده است. الگوی ساخت کارت تبریک موش را می‌توانید از قسمت پیوست دریافت کنید. ویدیوی ساخت کارت تبریک موش را در این برگه می‌توانید مشاهده کنید.
پنجشنبه, ۲۲ اسفند
به مناسبت سال نو، موزه کودکی ایرانک سه کارت تبریک پاپ آپ طراحی و فایل های آماده آن ها را به رایگان در دسترس کودکان و خانواده های عزیزشان قرار داده است تا در این روزهای تعطیل  با کمک همدیگر کارت های زیبایی برای آشنایان و دوستان تهیه کنند. این کارت ها از سوی هنرمند تصویرگر، شیدرخ نصرالله طراحی و تهیه شده است. الگوی ساخت کارت تبریک حیوانات جنگل را می‌توانید از قسمت پیوست دریافت کنید. ویدیوی ساخت کارت تبریک حیوانات جنگل را در این برگه می‌توانید مشاهده کنید.
پنجشنبه, ۲۲ اسفند
موزه کودکی ایرانک به مناسبت سال نو تقویم سه بعدی سال ۹۹ را تقدیم کودکان و خانواده های عزیزشان می کند تا در این روزهای تعطیل در خانه با کمک فایل‌هایی که به رایگان در پایین همین برگه در بخش اطلاعات گذاشته شده‌است، بسازند.
دوشنبه, ۱۹ اسفند
اجرای نمایش سایه با دست یکی از ساده‌ترین فعالیت‌هایی است که می‌توانید همیشه با بچه‌ها انجام دهید. ویدیو زیر را ببینید.
چهارشنبه, ۷ اسفند
​کتاب «هندوانه و تمساح» داستانی بامزه از ترس‌ها و نگرانی‌های یک تمساح بازیگوش است که می‌میرد برای هندوانه. یک روز وقتی تمساح مشغول خوردن هندوانه است هسته‌ای را قورت می‌دهد و از آنجایی که نمی‌داند چه اتفاقی برایش خواهد افتاد، دچار نگرانی‌های عجیب و غریب و کودکانه می‌شود. این کتاب با تصاویری زیبا و داستانی خلاقانه به بچه‌ها نشان می‌دهد خیلی از ترس‌ها ریشه‌ی منطقی ندارند و به خاطر ناآگاهی به وجود می‌آیند.  
سه شنبه, ۲ بهمن
تصور کنید، بسازید و ابداعاتی را به اشتراک بگذارید که بتوانند به آدم‌هایی که در شرایط سخت زندگی می‌کنند، کمک کنند. با استفاده از مواد بازیافت شده، کودکان نمونه‌هایی از پناهگاه‌ها یا وسایل دیگری برای کمک به آن‌هایی که در کویر زندگی می‌کنند را می‌سازند.
شنبه, ۸ دی
با جوراب پشمی به راحتی می‌توانید یک اسب بسازید.
شنبه, ۲۴ آذر