اسب ها و اسب چه ها

اسب ها و اسب چه ها

کتاب «اسب ها و اسب چه ها» از مجموعه کتاب‌های «چراهای شگفت انگیز» انتشارات محراب قلم است که اطلاعاتی در باره اسب ها، انواع آن‌ها، ساختمان بدن و تغذیه آن‌ها به مخاطب میدهد. رابطه علت و معلولی در کتاب رعایت شده است.

در کتاب «اسب ها و اسب چه ها» اطلاعات عنوان بندی شده و به شکل پرسش و پاسخ ارائه شده است و این امکان را برای معلم فراهم می‌کند تا از آن‌ها برای یادگیری بهتر مخاطب استفاده کند.

کادرهایی رنگی برای کسب اطلاعات بیشتر و هم‌چنین تشویق مخاطب به کار عملی در کتاب دیده می‌شود. زبان و بیان کتاب «اسب ها و اسب چه ها» ساده و مناسب سن مخاطب است. تصاویر کتاب عکس‌ها و نقاشی‌های رنگی هستند که هماهنگ با متن کتاب و گاهی نیز با طنز همراهاند که به جذب مخاطب کمک می‌کند.

مجموعه «چراهای شگفت انگیز» از مجموعه‌هایی است که به پرسش‌های کودکان درباره جنبه‌های گوناگون جهان و شگفتی‎های آن مانند آب سنگ مرجانی چیست، کدام جانوران روی آب سنگ زندگی می‌کنند، دلقک ماهی کجا زندگی می‌کند، آیا ماهی ها در تاریکی می بینند، پاسخ می‌دهد. تاکنون چندین جلد از این مجموعه با موضوع‌های مختلف (خرس ها، جهان باستان، کاشفان، پرندگان، بدن انسان، جانوران دریا، ما قبل تاریخ، مردم و کشورها، علم و تجربه، قطب ها و ... ) به فارسی ترجمه و منتشر شده است که البته همه کتاب‌های این مجموعه از کیفیت یکسانی برخوردار نیستند.

مخاطبان اصلی چراهای شگفت انگیز کودکان و نوجوانان هستند. اما همه ۹ ساله‌ها تا ۹۹ ساله‌ها از خواندن این پرسش‌ها و پاسخ‌ها لذت می‌برند.

اسب ها و اسب چه ها از مجموعه چراهای شگفت انگیز

درباره نویسندگان کتاب «اسب ها و اسب چه ها»

جینی جانسون نویسنده کتاب «اسب ها و اسب چه ها»، کتاب های غیرداستان بسیاری درباره حیات وحش و جانوران در حال انقراض برای کودکان و نوجوانان نوشته است. او این کتاب را با همکاری آنا کلی بورن نوشته است. او هم یکی از نویسندگان ادبیات غیرداستان کودکان و   نوجوانان است که کتاب های بسیاری در این زمینه منتشر کرده است. هر دو آن‌ها در انگلستان زندگی می کنند.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Why do horses wear shoes?‎, 2011
نویسنده
Jinny Johnson, جینی جانسون
ویراستار
  • مهناز عسگری
برگردان
  • محمد رضا افضلی
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۴

دیدگاه ها

جالب نبود


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.