پنج توصیه برای افزایش ارتباط کودکان با طبیعت

عنوان لاتین:
Five Tips to Help Your Family Connect With Nature

برای بیشتر والدین و مراقبان کودک، تابستان به دلیل آب و هوای مناسب، تعطیلی مدرسه‌ها و زمان آزاد بیشتر برخی از والدین، بهترین فصل برای افزایش ارتباط کودکان با طبیعت است. پس فرصت را برای برنامه‌ریزی یک تابستان پر از طبیعت (در دل طبیعت) از دست ندهید.

۱. طبیعت در اطراف ما وجود دارد

شما معمولا برای یافتن طبیعت مجبور نیستید راه خیلی دور بروید. برای کودکان، باغچه خانه، فضای سبز محله، یا باغچه مدرسه هم کاربرد دارد. سفر به مناطق طبیعی دورتر هم جذاب است، اما کودکان معمولا با طبیعت نزدیک به خانه ارتباط عمیق‌تری شکل می‌دهند.

۲. بدون برنامه‌ریزی هم مشکلی پیش نمی‌آید

نگران برنامه‌ریزی دقیق فعالیت‌ها برای زمانی که به منطقه طبیعی مورد نظرتان می‌رسید، نباشید. چیزی که در واقع کودکان نیاز دارند در اختیار داشتن زمان آزاد کافی برای درگیر کردن تمام حواس‌شان با طبیعت و استفاده از تخیل‌شان است.

۳. شما هم می‌توانید بیاموزید

لازم نیست یک متخصص در زمینه علوم زیستی و محیط‌زیست باشید. مهم‌ترین نکته، نشان دادن این است که برای فعالیت‌های بیرون از خانه ارزش قایل هستید و آماده لذت بردن هستید. و به یاد داشته باشید! ایجاد فضایی برای پرسشگری مهم‌تر از یافتن پاسخ‌هاست.

افزایش ارتباط کودکان با طبیعت

۴. کودکان را آزاد بگذارید تا کودکان خودشان یاد بگیرند

از آن دسته والدینی نباشید که مانند هلیکوپتر مدام بالای سر فرزندشان چرخ می‌زنند، هر حرکت او را زیر نظر دارند و مدام به کودک «نه» می‌گویند. بلکه مانند مرغ شهدخوار باشید که والدین در حاشیه می‌ایستند و زمانی به دنبال فرزندشان شیرجه می‌زنند که واقعا نیاز به کمک داشته باشد.

۵. اجازه دهید کودک‌تان کودکی کند

هنگام برقراری ارتباط کودکان با طبیعت اجازه بدهید ریسک کنند. بیشتر ما زمانی که کودک بودیم، از درخت بالا رفته‌ایم، با شاخه‌های درختان بازی کرده‌ایم و گِلی شده‌ایم و سالم و سرحال هستیم تا امروز خاطرات‌مان را تعریف کنیم. خیال‌تان راحت باشد، قرار نیست با هیچ‌کدام از این فعالیت‌ها کودک‌تان آسیب جدی ببیند.

مهم نیست آب و هوا چگونه است یا چه ساعتی از روز است، برای افزایش ارتباط کودکان با طبیعت ، شما می‌توانید به همراه آن‌ها به طبیعت بروید و فرصت جستجوگری را برایشان فراهم کنید.

فهرست کتاب‌هایی که برای افزایش ارتباط کودکان با طبیعت به شما ایده‌هایی پیشنهاد می‌دهد:

برگردان:
صفورا زواران حسینی
نویسنده
Dr. Scott Sampson
Submitted by editor71 on