دومین بسته فعالیت «سلام تابستان» در تیرماه ۱۳۹۶

دومین بسته فعالیت «سلام تابستان» در تیرماه ۱۳۹۶

دومین بسته فعالیت «سلام تابستان» در تیرماه ۱۳۹۶

دومین بسته فعالیت «سلام تابستان» از سوی سایت کتابک برای تشویق پدران، مادران و سایر سرپرستان کودکان به بازی و فعالیت فیزیکی با آن‌ها در طبیعت و فضای بیرون از خانه و همچنین تشویق کودکان به سپری کردن اوقات فراغت خود در تابستان با کتابخوانی پیشنهاد شد.

فعالیت‌های پیشنهادی دومین بسته فعالیت «سلام تابستان» در تیرماه

  • کودک و طبیعت: شناسایی خانه‌های جانوران
  • بازی در طبیعت: رنگ‌های را در طبیعت پیدا کن
  • بازی و سرگرمی: خانه جانوران
  • پازل بسازید: پازل خرگوش
  • کاردستی: ساخت عروسک دستکشی با جوراب
  • معرفی کتاب + فعالیت: کتاب «یک دقیقه صبر کن» و کتاب «معدن زغال‌سنگ کجاست؟»
  • معرفی چند کتاب دیگر

در فعالیت «کودک و طبیعت» این هفته، از کودکان خواسته شده در طبیعت به دنبال خانه‌های جانوران بروند و بدون آنکه آسیبی به آن‌ها بزنند، خانه هر جانور را شناسایی کنند و ویژگی‌های آن‌ را از نزدیک مشاهده کنند. در ادامه این بخش به کودکان کتاب «خانه جانوران» پیشنهاد شده است.

فعالیت «بازی در طبیعت» در دومین بسته فعالیت «سلام تابستان» از بزرگ‌سالان و کودکان دعوت می‌کند در طبیعت به بازی بپردازند. در این بازی افزون بر اینکه کودکان به بازی و انجام فعالیت فیزیکی در طبیعت تشویق می‌شوند، حس دیداری و مهارت تشخیص رنگ‌ها در آنان تقویت می‌شود.

در فعالیت «بازی و سرگرمی» از کودکان خواسته شده خانه جانوران مختلف را در تصویر بیایند و به آن جانور در بخش دیگر تصویر متصل کنند.

در بخش «پازل بسازید» دومین بسته فعالیت «سلام تابستان»، ساخت پازل خرگوش به کودکان پیشنهاد شده است و در بخش «کاردستی» کودکان چگونگی ساخت عروسک دستکشی را با جوراب می‌آموزند.

در بخش «معرفی کتاب + فعالیت» این هفته، کودکان با کتاب‌های «یک دقیقه صبر کن» و «معدن زغال‌سنگ کجاست؟» آشنا می‌شوند که فعالیت‌هایی در پیوند با این کتاب هم ارائه شده است.

در بخش «معرفی کتاب» دومین بسته فعالیت «سلام تابستان» نیز کتاب‌های «خرسی که می‌خواست قصه بگوید»، «غاز کوچولو تولدت مبارک»، «شلی گوسفند پشمالو»، «تقصیر من بود» و «آدم برفی و گل سرخ» پیشنهاد شده است.

دومین بسته فعالیت «سلام تابستان» از امروز ۱۰ تیرماه ۱۳۹۶ برای مخاطبان کتابک منتشر می‌شود.

دومین بسته فعالیت

علاقه‌مندان می‌توانند تمامی فعالیت‌ها را از پیوست این خبر دریافت کنند. همچنین جهت خرید کتاب‌های پیشنهادی از کتاب هدهد، می‌توانید به آدرس‌های زیر مراجعه کنید:

فعالیت‌های هفته نخست را در آدرس زیر مشاهده کنید:

فعالیت «سلام تابستان» هفته‌ی اول تیرماه ۱۳۹۶

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.