سفیران «با من بخوان» با شعار «صلح را باید از کودکی آموخت» رکاب می‌زنند

سفیران «با من بخوان» با شعار «صلح را باید از کودکی آموخت» رکاب می‌زنند

سفیران «با من بخوان»، مریم فرهنگ به همراه همسرش، مصطفی بَکان، به یاد بانو توران میرهادی، سفر خود را با دوچرخه و با شعار «صلح را باید از کودکی آموخت» به سوی آذربایجان غربی آغاز می‌کنند.

صلح را باید از کودکی آموخت

مریم فرهنگ در گفت‌وگو با سایت کتابک درباره سفر خود می‌گوید:

«در ششمین سال سفرمان با دوچرخه، این بار به‌عنوان سفیر «با من بخوان»، باز هم برای کتاب رکاب می‌زنیم؛ با این امید که کتاب‌های باکیفیت به دست همه کودکان ایران برسد. این سفر نیز همانند سفر سال گذشته‌مان، باز هم به یاد توران میرهادی بزرگوار است. سال پیش برای یادبود این بانو از بندرعباس تا چابهار را رکاب زدیم و امسال به مناسبت نود و یکمین سالروز تولدش این سفر را از استان البرز آغاز خواهیم کرد و به سوی استان آذربایجان غربی رکاب خواهیم زد. به یاد او که به ما آموخت غم بزرگ را به کار بزرگ تبدیل کنیم، غم از دست دادنش و کار بزرگ ادامه دادن راه پر برکت او.

 

سفیران با من بخوان

 

«شعار این سفر «صلح را باید از کودکی آموخت» است؛ نام یکی از کتاب‌هایی که عقاید توران میرهادی در آن جمع‌آوری شده است.»

سفر با دوچرخه و کتاب برای ترویج فرهنگ کتابخوانی

کتاب هدیه می‌دهیم و شیوه درست کتابخوانی را به بزرگ‌سالان یاد می‌دهیم

مریم فرهنگ درباره برنامه‌های خود در این سفر می‌گوید:

«سفر صلح ما در هفته نخست تیرماه ۱۳۹۷ آغاز خواهد شد. در این سفر قرار است برای بچه‌ها کتاب بخوانیم و به آن‌ها کتاب هدیه دهیم. در بخش ویژه این سفر می‌خواهیم برای برخی از مربیان و پدران و مادران علاقه‌مند که در مسیر سفرمان به آن‌ها برمی‌خوریم، به نمایندگی از «با من بخوان» کارگاه ترویج کتابخوانی «شناخت ادبیات کودکان و چگونگی بلندخوانی کتاب‌های باکیفیت برای کودکان» برگزار کنیم.»

 

اهدای کتاب به کودکان

 

کتاب باکیفیت

اهدای کتاب به کودکان در سفر از خراسان رضوی به سیستان و بلوچستان

 

هیچگاه مسیر سفرمان را قطعی نمی‌کنیم

«من و همسرم معمولا مسیر سفرمان را قطعی نمی‌کنیم و ترجیح می‌دهیم که مسیرمان آزاد و بدون برنامه قبلی باشد. چراکه معتقدیم هر سفر نشانه‌های خاص خود را برای رسیدن به یک معنا دارد و آن معنا جذب شدن افرادیست که شاید در ناخودآگاه خود به اهداف ما می‌اندیشند و به نوعی با ما هم‌عقیده‌اند. همین بهانه دیدارمان است. این فرد شاید کودکی با نیازهای ویژه در کوچه‌پس‌کوچه‌های یک شهر یا روستایی دورافتاده باشد یا پدری که دغدغه آینده کودکانش را دارد و می‌خواهد فردای بهتری برای جامعه آن‌ها بسازد یا دختربچه‌ای روستایی که در کوچه‌های خاکی رد داستانی را که برایش خوانده‌ایم دنبال می کند و همیشه جویای احوالمان است.»

همچنین در این سفر قصد داریم افزون بر ترویج کتابخوانی، پشتیبانی خود را از کودکی اعلام کنیم به نام زهرا دهقانی پور که مبتلا به بیماری SMA است. درمان این بیماری بیش از چهار میلیارد تومان هزینه دارد و متاسفانه خانواده او توان پرداخت آن را ندارند و امیدشان به دستان پرمهر نیکوکاران است. در این سفر می‌خواهیم صدای خانواده این کودک و هزاران کودک دیگر باشیم که از بیماری کودکان خود رنج می‌‌کشند و به یاری هم‌وطنانشان نیاز دارند.

به زودی گزارشی تصویری از سفر سفیران «صلح» برنامه «با من بخوان» منتشر خواهد شد.

 

صلح را باید از کودکی آموخت

 

 

 

ديدگاه شما