المر

المر

المر، شخصیت کتابی با همین نام، فیلی است که با همه فیل‌ها فرق دارد؛ او رنگارنگ است. المر شخصیتی خوشحال و خوش‌بین دارد. او برای فیل‌های دیگر لطیفه می‌گوید، با آن‌ها بازی می‌کند و سربه‌سرشان می‌گذارد. او همیشه دوست دارد گله فیل‌ها را بخنداند.

رنگ المر با دیگر فیل‌ها فرق دارد. المر گاهی از این تفاوت ناخرسند می‌شود اما همیشه درمی‌یابد که دیگران او را به خاطر شخصیت یگانه‌اش دوست دارند. المر به کودکان ارزش و معنای تفاوت‌های میان انسان‌ها را می‌آموزد و به آن‌ها کمک می‌کند که خود را همان‌گونه که هستند بپذیرند و دوست داشته باشند.

دیوید مک‌کی شخصیت المر را در سال ۱۹۶۸ خلق کرد. وی درباره شکل‌گیری ایده خلق شخصیت المر گفته است:

روزی همراه با همسر و دختر خود در خیابان قدم می‌زدیم. خانواده دیگری نیز در آن سوی خیابان بودند. پسربچه خانواده فریاد زد: نگاه کنید! یک کاکاسیاه!دختر من ناراحت شد. به گمانم آن پسر داشت درباره دختر من حرف می‌زد. نمی‌توانستم باور کنم. دختر من پوست تیره‌ای داشت چراکه مادرش هندی-انگلیسی بود. اما مانند مادرش زیبا بود.

المر

تاکنون ۳۹ عنوان از مجموعه کتاب‌های المر منتشر شده است. در ایران نیز بخش کودک انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان با عنوان انتشارات تاک، تاکنون شش جلد از مجموعه کتاب‌های این شخصیت را با خرید حق چاپ این آثار از انتشارات اندرسون پرس، ناشر اصلی آن در انگلستان منتشر کرده است.

المر

المر

خرید کتاب و محصولات المر

المر

المر در موزه کتاب کودکان هلند

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۱۱-۲۳ ۱۳:۰۳
نویسنده:
فاطمه بدری
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.