ملاقات «دکتر زئوس» با کودکان از طریق نمایشگاه حرکتی آثارش

ملاقات «دکتر زئوس» با کودکان از طریق نمایشگاه حرکتی آثارش

قرار است نمایشگاه بازی با کلمات و نمایش‌های دونفره دنیای ذهن «دکتر زئوس» که یکی از محبوب‌ترین نویسندگان دنیای کودکان است اواخر ماه جاری در شرق لندن رونمایی شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، نمایشگاه یکساله‌ای که در واقع قرار است بزرگداشت آثار نویسنده آمریکایی «گربه در کلاه» باشد از بیست و سوم جولای آغاز به کار خواهد کرد.

«کارلا برانکل بست»، رئیس این نمایشگاه می‌گوید: «ما خانه‌ای کوچک درست مانند خانه داستان «گربه در کلاه» ساختیم و یک ماهی سخنگو نیز داریم. کودکان می‌توانند خطوط راه‌آهن کتاب «تخم‌مرغ‌های سبز و گوشت» ببینند و می‌توانند اشکال مورد نظر خود را نقاشی کنند.»

در نمایشگاه «دکتر زئوس» چهار کتاب شناخته‌شده وی بررسی می‌شود. «گربه در کلاه»، «تخم‌مرغ‌های سبز و گوشت»، «لوراکس»، و «جاهایی که می‌روید» عناوین این چهار کتاب است.

«برانکل» در توضیح این نمایشگاه می‌گوید: «ما مانند کتاب «لوراکس» درختانی را در این نمایشگاه تعبیه کرده‌ایم که قابل بریدن هستند و کودکان می‌توانند قطعه‌ای از آن را با خود ببرند. کودکان در این نمایشگاه فرصت سخن گفتن با یکدیگر را می‌یابند. فضای کافی هم برای نشستن و کتاب خواندن وجود دارد.»

این مکان دارای سه طبقه است. طبقه همکف برای کودکان کم سن است و غاری برای آن در نظر گرفته شده است که می‌توانند وارد آن شوند و صداهای مختلفی از خود دربیاورند.

وی توضیح می‌دهد: «دلیل اصلی انجام این کار این است که به کودکان و بزرگسالان بگوییم باید زمان و وقت کافی برای کشف و بازی با یکدیگر بهره گیرند.»

طبقه اول برای کودکان بزرگ‌تر است اما مانند طبقات دیگر بر نمایش‌های حرکتی و چندنفره تأکید دارد. نقاشی و طراحی‌های مجموعه این نمایشگاه را نیز «کریس ریدل» به عهده گرفته است.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۴:۳۹
منبع:
خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)
متن سفارشی:

ديدگاه شما