نخستین چاپ کتاب «توران، دختر ایران» منتشر شد

نخستین چاپ کتاب «توران، دختر ایران» منتشر شد
نویسنده: 
گروه خبر کتابک

انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان نخستین چاپ کتاب «توران، دختر ایران» نوشته محمدهادی محمدی را همراه با لوح فشرده‌ای حاوی فرازهایی از زندگی و مصاحبه‌های توران میرهادی به کارگردانی پویا دلیلی منتشر کرد.

کتاب «توران، دختر ایران» کتابی درباره توران میرهادی و جایگاه او به عنوان روشنگر و اندیشه‌مندی نهادگذار است. محمدهادی محمدی در اثر خود او را از برجسته‌ترین کوشندگان تحول در نظام کودکی در ایران دانسته که همگام با یاران و همراهان‌اش افق‌هایی بلند را برای پرواز نسل‎های آینده آماده کرده است.

نویسنده در بخش نخست این کتاب به زندگی توران میرهادی و آموزگاران تاثیرگزارش پرداخته و در بخش‌های بعد برای روشن شدن نقش توران میرهادی در هدایت نهاد کودکی مدرن در ایران، به تعریف کودکی و نظام نهاد کودکی و سپس به صورت مشخص به کودکی در ایران و ویژگی‌های آن پرداخته است.

در بخش نهاد کودکی نیز نویسنده نهاد و انواع آن را در جوامع مدرن و پسامدرن معرفی کرده و شکل‌گیری نظام نهاد کودکی را مدیون رهایی آموزش و پرورش از نهاد دولت و دین دانسته است. وی در ادامه، از توران میرهادی به عنوان یک نهادگر و اندیشه‌مند نهادگذار یاد کرده است که برای انسانی‌تر و کودکانه‌تر کردن جامعه خود از جان مایه گذاشت و امروزه زندگی در بستر این مناسبات وام‌دار این بانوی فرهیخته است.

در نهایت کتاب «توران، دختر ایران» با دل‌نوشته‌‌ای از نویسنده اثر در رثای توران میرهادی، بانوی بزرگ دوستدار کودکان و از روشنگران تاریکی در این سرزمین پایان یافته است.

گفتنی است همراه با کتاب «توران، دختر ایران»، لوح فشرده‌ای شامل فرازهایی از زندگی و مصاحبه‌های توران میرهادی و نیز گفت‌وگو با یحیی مافی، ثریا قزل‌ایاغ و ... به کارگردانی پویا دلیلی از سوی انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان منتشر شده است.

نخستین چاپ کتاب «توران، دختر ایران» در شمارگان ۳۰۰۰ نسخه و با قیمت ۱۴۵۰۰ تومان به چاپ رسیده است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کتاب و تهیه آن می‌توانند به لینک‌های زیر مراجعه کنند:

 

توران دختر ایران

 

 

راهنما

عضویت در کانال تلگرام