چهارمین بسته فعالیت «سلام تابستان» منتشر شد

چهارمین بسته فعالیت «سلام تابستان» منتشر شد

سایت کتابک، چهارمین بسته فعالیت «سلام تابستان» را ویژه کودکان ۵ تا ۱۲ ساله‌، هفته چهارم تیرماه ۱۳۹۶ منتشر کرد.

در چهارمین بسته فعالیت «سلام تابستان» نیز همانند بسته‌های پیشین، کودکان به انجام بازی‌های فکری و فعالیت در فضای بیرون از خانه و همچنین خواندن کتاب‌های باکیفیت و ساختن کاردستی در روزهای فراغت تابستانی دعوت شده‌اند.

سایت کتابک با هدف تشویق کودکان به انجام فعالیت فیزیکی و کتابخوانی، هر هفته یک بسته فعالیت «سلام تابستان» را به آنان معرفی می‌کند. این بسته‌ها شامل سرگرمی و بازی‌های فکری، بازی و فعالیت در فضای بیرون از خانه و طبیعت، ساخت کاردستی و خلاقیت، معرفی کتاب و فعالیت‌های مناسب در پیوند با آن کتاب است.

محتوای چهارمین بسته فعالیت «سلام تابستان»

در بخش کودک و طبیعت در مطلبی با عنوان «به طبیعت گوش فرادهید» کودکان تشویق شده‌اند به طبیعت بروند و به صداهای طبیعت گوش فرادهند و دقت کنند.

در بخش معرفی کتاب و فعالیت، کتاب‌های «المر» و «نقطه» به همراه فعالیت‌های جالب پیشنهادی در پیوند با کتاب به کودکان معرفی شده است.

در قسمت کاردستی چهارمین بسته فعالیت «سلام تابستان»، ساخت کاردستی بستنی با استفاده از کاموا به کودکان آموزش داده شده است.

در بخش پازل، کودکان باید با کنار هم چیدن قطعه‌های پازل، تصویر یک فک دریایی را کامل کنند.

در بخش بازی گروهی، بازی پرهیجان و نشاط‌آور قاشق‌بازی به کودکان معرفی شده است تا در فضای خانه یا در طبیعت آن را انجام دهند. این بازی افزون بر افزایش تمرکز کودکان، مهارت‌های حرکتی آنان را نیز تقویت می‌کند.

در بخش معرفی کتاب کودک نیز پنج کتاب «مسابقه سبز»، «بافتنی عجیب»، «من از تو بهترم»، «بیدی» و «من و زرافه و پلی» به کودکان معرفی شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند هر برگه فعالیت را از پیوست این مطلب دریافت کنند، پرینت بگیرند و جهت انجام آن در اختیار کودک خود قرار دهند.

فعالیت‌های هفته‌های گذشته را در آدرس‌های زیر مشاهده کنید:

 

سلام تابستان

 

چهارمین بسته فعالیت سلام تابستان

 

کودک و طبیعت

 

کاردستی بستنی

 

کودک و کتاب

 

چهارمین بسته فعالیت تابستانی

 

اردو

 

ديدگاه شما