گشایش هشتمین کتابخانه «با من بخوان» زمستان کودکان منطقه زلزله‌زده جوانرود را گرما بخشید

گشایش هشتمین کتابخانه «با من بخوان» زمستان کودکان منطقه زلزله‌زده جوانرود را گرما بخشید

هشتمین کتابخانه کودک‌محور «با من بخوان» یک سال پس از زلزله کرمانشاه، بهمن‌ماه ۱۳۹۷ در شهرستان جوانرود این استان فعالیت خود را برای کودکان آغاز کرد.

 

کتابخانه با من بخوان

 

کتاب کودک

 

کتابخانه «با من بخوان» در جوانرود با تلاش‌های محمد نظری از همکاران برنامه «با من بخوان» در منطقه و پروین اسکندری مسئول این برنامه در استان کرمانشاه و با پشتیبانی انجمن یاران دانش و مهر و موسسه دانایار، ۱۱ بهمن‌ماه در کانکسی ۵۰ متری گشایش یافت. کانکس این کتابخانه به همراه تجهیزات داخل آن از سوی موسسه دانایار به برنامه «با من بخوان» اهدا شده است. انجمن یاران دانش و مهر نیز پشتیبانی مالی تجهیز کتابخانه را با ۷۰۰ جلد کتاب باکیفیت به همراه دستنامه و فعالیت‌های درپیوند با کتاب‌ها و همچنین آموزش کتابداران بر عهده داشته است.

برنامه «با من بخوان» به‌زودی کتابخانه‌ای کودک‌محور را در مدرسه‌ای استثنایی در شهرستان قصر شیرین کرمانشاه راه‌اندازی خواهد کرد.

 

هشتمین کتابخانه کودک محور با من بخوان

 

فضاسازی کودک محور

 

حضور «با من بخوان» در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه پس از زلزله سال ۱۳۹۶

کارشناسان و هم‌یاران برنامه ترویج کتابخوانی «با من بخوان» از روزهای آغازین رخداد زلزله در استان کرمانشاه، با کوله‌ها و کیف‌های کتاب به مناطق زلزله‌زده شتافتند تا با خواندن کتاب و گفت‌وگو با کودکان وحشت‌زده و دردمند، نخستین گام را برای فراهم آوردن آرامش روحی و روانی برای این کودکان بردارند. در گام بعدی، برنامه «با من بخوان» نخستین کتابخانه کودک‌محور خود را در منطقه سرپل‌ذهاب، در کاری مشترک با «خانه حمایتی آموزشی محمودآباد» شهرری و هم‌یاری نیکوکاران و چندین انتشارات، آذرماه ۱۳۹۶ گشود.

از رخداد زلزله تا کنون، فعالیت‌های برنامه «با من بخوان» در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ادامه داشته است و با همیاری نیکوکاران موفق به راه‌اندازی هشت کتابخانه کودک‌محور فعال در مناطق سرپل‌ذهاب، ریجاب، ثلاث باباجانی، جوانرود، قصر شیرین و روستای دستک‌علیا برای کودکان شده است.

در ادامه گزارشی تصویری از آیین گشایش این کتابخانه را ببینید:

 

کتابخانه کودک محور جوانرود

 

ترویج کتابخوانی

 

کتابخانه با من بخوان

 

کتابخانه کودک محور

 

کتابخانه کودک محور با من بخوان

 

آیین گشایش کتابخانه کودک محور با من بخوان

 

کتاب باکیفیت

 

ادبیات کودکان

 

 

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۱۸:۴۰
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.