ابتکار کتابخانه‌ای در آمریکا برای تشویق کودکان به وقت‌گذرانی در طبیعت

ابتکار کتابخانه‌ای در آمریکا برای تشویق کودکان به وقت‌گذرانی در طبیعت

کتابخانه‌ای روستایی در نزدیک نیویورک برای تشویق کودکان به دست کشیدن از گوشی‌های هوشمند و بازی‌های کامپیوتری، به آن‌ها قلاب ماهیگیری و بسته‌های طبیعت‌گردی امانت می‌دهد.

کتابخانه کازنویا (Cazenovia) تلاش می‌کند کودکان را از گوشی‌های هوشمند و بازی‌های کامپیوتری‌شان جدا کند و به محیط بیرون بفرستد.

مسئولان کتابخانه این طرح را در تابستان برای تشویق خانواده‌ها به فعالیت‌های بیرون از خانه اجرا کرده‌اند. کتابخانه بسته‌های اکتشاف در طبیعت شامل تور حشره‌گیری و ذره‌بین را در اختیار کودکان علاقه‌مند می‌گذارد تا به همراه خانواده‌ی خود در حیاط یا فضای سبز منطقه به جست‌وجو بپردازند. کتابخانه پنج قلاب ماهیگیری نیز به علاقه‌مندان امانت می‌دهد. برخی دوست‌داران کتابخانه طی اجرای این طرح، وسایل دیگر لازم برای ماهیگیری را به کتابخانه اهدا کرده‌اند.

کتابخانه کازنویا علاوه بر ابزار اکتشاف در طبیعت و ماهیگیری، وسایل لازم برای بازی کروکت را نیز به کودکان امانت می‌دهد تا کودکان ابزارهای الکترونیک خود را کنار گذاشته و به خارج از خانه بروند.

کتابخانه در محیطی زیبا با آب‌وهوایی مناسب در فصل تابستان واقع شده است. مسئولان کتابخانه به این نتیجه رسیده‌اند اگر منابع لازم برای انجام بازی و فعالیت خارج از خانه را برای کودکان فراهم کنند، آن‌ها ابزارهای الکترونیکی خود را کنار خواهند گذاشت و بیرون خواهند رفت.

به گفته مسئولان کتابخانه، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های زیادی از این طرح استقبال کرده‌اند. آن‌ها مرتب به کتابخانه مراجعه می‌کنند تا وسایل جدید امانت بگیرند و به دیدن نوه‌های خود بروند و با آن‌ها وقت بگذرانند.

 

کودکان در طبیعت

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۲:۳۳
برگردان:
صفورا زواران حسینی
متن سفارشی:

ديدگاه شما