قورباغه

قورباغه شخصیت اصلی مجموعه کتاب‌های قورباغه است. او موجودی ساده، سبز رنگ اما پراحساس و خوش قلب است. دهان او ممکن است تنها یک خط باشد، اما این یک خط هر لرزش احساسی را به خوبی نشان می‌دهد. قورباغه با وجود آن که شلوار بامزه‌ای بر تن دارد، خودباوری زیادی دارد و احترام بسیاری برای خودش قائل است. او شخصیتی پذیرنده و در عین حال پر از کنجکاوی است، هم متفکر و هم غیرمتعصب است. گرچه او گاهی اشتباه می‌کند، اما با معصومیت و صداقت عاطفی‌اش، در نهایت بهترین‌ جنبه‌های وجودش را بروز می‌دهد.

قورباغه

قورباغه یک ابرقهرمان نیست! اما او به کودکان کمک می‌کند تا همراه با او بر ترس، غم و اندوه و یا نفرت و خشونت و یا خطر غلبه کنند و با تکیه بر دوستی‌ و همدلی، خود را از تاریکی به نور برسانند. این قورباغه سبز کوچک کسی است که جمع دوستانش را در کنار هم نگه می‌دارد.

قورباغه

خرگوش صحرایی، عاقل‌ترین فرد در جمع جانواران است و گاه نقشی پدرانه و حمایت‌گر دارد. او در عین حال مهربان است و هرگز به کسی زور نمی‌گوید. خرگوش صحرایی منطقی است و دیگر جانوران همیشه سوال‌هایشان را از او می‌پرسند. گرچه او هم گاهی جواب همه‌ی پرسش‌ها را نمی‌داند.

اردک دوست مودب و مبادی آداب قورباغه است. او همیشه با احترام با دیگر صحبت می‌کند. او اهل دعوا نیست و از سعی می‌کند از درگیری پرهیز کند. اما همیشه آماده کمک است.

خوک موجودی فعال و پرکار، اما آتشین مزاح و گاهی تندخو است. او از غریبه‌ها خوشش نمی‌آید و دوست ندارد کسی آرامش‌اش را بر هم بزند. او کمی مغرور  و متعصب است و  گاهی کارهای اشتباهی انجام می‌دهد، اما قلب مهربانی دارد. 

موش صحرایی موجودی دانا، توان‌مند، ماجراجو، شجاع و در عین حال یاری‌گر است. او هم مانند خرگوش چیزهای زیادی می‌داند کارهای زیادی بلد است و تجربه‌های زیادی دارد. اما اصلا مغرور و خودپسند نیست. او اهل دعوا نیست اما رک‌گو است. موش صحرایی سفرهای زیادی کرده و عاشق مسافرت است. او همیشه داستان‌های زیادی برای تعریف کردن دارد.

خرس‌کوچولو، عزیزترین دوست قورباغه است. او یک خرس عروسکی کوچک است اما به خوبی حرف می‌زند. او کوچک‌تر از بقیه جانوران است و همه او را خیلی دوست دارند و همیشه از او حمایت می‌کنند. خرس کوچولو همیشه همراه قورباغه به ماجراجویی و کنجکاوی می‌پردازد و به او اعتماد دارد.

قورباغه

مجموعه کتاب‌های قورباغه از معروف‌ترین آثار ماکس فلت‌هاوس است. در این مجموعه، موضوع دوستی و ارزش‌ها و مهارت‌‍های زندگی اهمیت حیاتی دارند. در ماجراهای قورباغه و دوستانش، فلت‌هاوس پیچیده‌ترین‌ مفاهیم انسانی را با زبانی ساده مطرح کرده است. بیش‌تر داستان‌ها و ماجراهای این مجموعه پیرامون دوستی و ارتباط شکل‌ می‌گیرند و نشان می‌دهند که چگونه یک اجتماع مبتنی بر برابری و احترام متقابل و مشارکت می‌تواند با انواع رویدادهای غیر منتظره، خنده‌دار، اسرارآمیز، ترسناک، غم‌انگیز یا گیج‌کننده رو‌به‌رو شود.

برای خرید مجموعه کتاب قورباغه روی تصویر کلیک کنید.

قورباغه

خرید مجموعه‌ کتاب‌های قورباغه

موزه کتاب کودکان در لاهه هلند به شخصیت‌های کتاب‌های کودکان جان بخشیده است. قسمتی از این موزه به کتاب‌های قورباغه اختصاص داده شده است. کودکان در این موزه می‌توانند رخداد‌های مجموعه کتاب‌های قورباغه را تجربه کنند.

برای آشنایی با این موزه روی تصویر زیر کلیک کنید.

قورباغه

موزه کتاب کودکان در هلند

Submitted by editor on