کنسرت «یلدا به شادی» برای کودکان برگزار می‌شود

کنسرت «یلدا به شادی» برای کودکان برگزار می‌شود

کنسرت «یلدا به شادی» برای کودکان ۳ تا ۱۰ سال، با سرپرستی و آهنگ‌سازی مهدی زارع روز ۲۹ آذر در سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

در کنسرت «یلدا به شادی» قطعه‌های کودکانه از آلبوم‌های مهدی زارع با عنوان‌های «پنج تا انگشت بودند که» و «دنیا دنیا لالایی» سروده مصطفی رحماندوست و «کی بود کی بود؟» سروده ناصر کشاورز  که از سوی نشر نوین کتاب گویا منتشر شده است، اجرا می‌شود.

آهنگ‌سازی و اجرای موسیقی ایرانی برای کودکان، ویژگی ساخته‌های مهدی زارع است که نخستین بار در سال ۱۳۹۲ آلبوم «پنج تا انگشت بودند که» سروده مصطفی رحماندوست را با همین ویژگی منتشر کرد.

کنسرت «یلدا به شادی» با هدف آشنایی هر چه بیش‌تر فرزندان این سرزمین با موسیقی و سازهای ایرانی، از سوی گروه موسیقی ایرانی «دینگ و دانگ» اجرا می‌شود و یکی از بخش‌های این کنسرت به سازشناسی برای کودکان اختصاص دارد.

مصطفی رحماندوست و ناصر کشاورز دو شاعر این آثار نیز قرار است در کنسرت «یلدا به شادی» حضور داشته باشند.

امیر متولی نوازندگی سه تار، سعید آذرنوش تار، کیانا طلایی سنتور، حسین واحدی رباب آلتو، سیامک قلمی رباب باس، ژیلا تقوی مراژ، میلاد عباسی دف و دایره، ایرج طباطبایی تنبک، سبا شادجو قیچک آلتو و مهدی زارع کمانچه درکنسرت «یلدا به شادی» را برعهده دارند و ژیلا تقوی، منصوره عزیزی، پریوش صادقی و زهره انصاری به عنوان همخوان با این کنسرت همکاری می‌کنند.

یسنا جلیلی، نژلا اسدالهی، ملینا علیدوست، علی نداف، باران نظم‌ده، پارسا محمدی و النا آقاخانی خوانندگان کودک کنسرت «یلدا به شادی» به شمار می‌روند.

کنسرت «یلدا به شادی» که ویژه کودکان ۳ تا ۱۰ سال است روز پنج‌شنبه ۲۹ آذر ساعت‌های ۱۷ و ۱۹ در سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند بلیت کنسرت «یلدا به شادی» را که با حمایت اداره کل سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود، در سایت تیوال به نشانی www.tiwall.com تهیه کنند.

کنسرت «یلدا به شادی» برای کودکان برگزار می‌شود

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.