رهنمودهایی به کودکان برای کمک به حفظ تنوع زیستی

رهنمودهایی به کودکان برای کمک به حفظ تنوع زیستی

امروز ۲۲ می ۲۰۱۹ برابر با ۱ خرداد ۱۳۹۸ روز بین‌المللی تنوع زیستی است. روز بین‌المللی تنوع زیستی روزی است برای آگاهی دادن درباره اهمیت تنوع‌زیستی و خطراتی که آن را تهدید می‌کند.

کودکان‌تان را با مفهوم تنوع زیستی و اهمیت آن آشنا کنید و با ارائه رهنمودهای زیر آن‌ها را تشویق کنید که از تنوع زیستی زمینی که بر روی آن زندگی می‌کنند حفاظت کنند.

  • برای پرندگان، خزندگان، پستانداران و گیاهانی که در نزدیکی شما زندگی می‌کنند آب، غذا، پناهگاه فراهم کنید و با حفظ حریم از حضور آن‌ها پشتیبانی کنید.
  • از زیستگاه‌های گونه‌های وحشی حفاظت کنیم. جنگل‌ها، ساحل دریا و رودخانه‌ها و هر جایی را که حیوانات و گیاهان زندگی می‌کنند پاکیزه نگه دارید و پاک‌سازی کنید.
  • آگاهانه خرید کنید. چیزهایی بخرید که واقعا به آن‌ها نیاز دارید. به این ترتیب منابع زمین را هدر نمی‌دهید. محصولات با کیفیت تهیه کنید تا بتوانید برای مدت طولانی از آن‌ها استفاده کنید و پس از این که دیگر خودتان به آن‌ها نیاز نداشتید به دیگران بدهید تا استفاده کنند. وقتی سفر می‌کنید از خریدن سوغاتی‌هایی که از پوست و مو حیوانات درست شده یا برای درست کردنش جانوری از بین رفته باشد یا به زیستگاهی آسیب زده باشد اجتناب کنید.
  • کم مصرف کنید، بازیافت کنید، بازمصرف کنید. اگر تصمیم بگیرید که چراغی را روشن نکنید در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرده‌اید. اگر ژاکت برادرتان را که برای او کوچک شده بپوشید از هدر رفتن منابع برای تولید یک ژاکت جدید جلوگیری کرده‌اید. وقتی بازیافت می‌کنید در مصرف انرژی، آب و بسیاری از منابع دیگر صرفه‌جویی می‌کنید.
  • حیوانات را از زیستگاه‌هایشان جدا نکنید. بیشتر حیوانات اگر از زیستگاه شان خارج شوند می‌میرند یا نمی‌توانند تولیدمثل کنند و وظیفه‌شان را در طبیعت انجام دهند.
  • درباره فرهنگ‌های مختلف مطالعه کنید. آن‌چه که انجام می‌دهید و آن‌چه که می‌خرید روی مردم سراسر دنیا تاثیر دارد. درباره فرهنگ‌های دیگر مطالعه کنید تا روش‌های جدید دیگری را برای پشتیبانی از تنوع زیستی پیدا کنید.
  • الگوی دوستان و اطرافیان‌تان باشید. با مهربانی به آن‌ها نشان بدهید که چگونه از محیط زیست و زمینی که بر روی آن زندگی می‌کنید مراقبت می‌کنید.

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۰۳-۰۱ ۱۴:۰۰
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.