فراخوان روز جهانی المر 1399

فراخوان روز جهانی المر ۱۳۹۹

امسال روز المر را در خانه جشن می‌گیریم!

۳ خردادماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۳ می ۲۰۲۰ روز جهانی «اِلمر» است. اما امسال روز المر با سال‌های گذشته کمی تفاوت دارد. امسال به مناسبت این روز از درون خانه‌ها با این شخصیت دوست‌داشتنی کتاب‌های کودکان همراه می‌شویم.

همانند سال‌های پیش، برنامه‌ی «با من بخوان» از شما دعوت می‌کند که در این روز کتاب‌های «المر» را برای کودکان بلندخوانی کنید و با انجام فعالیت‌هایی در پیوند با آن، روز المر را جشن بگیرید. اگر چه امسال امکان جمع شدن دور یک‌دیگر را نداریم اما می‌توانیم حال و هوای خانه‌ها را رنگارنگ‌تر از همیشه سازیم و با انجام فعالیت‌های مشترک از راه دور در جشن جهانی المر سهیم باشیم. چه فرصتی بهتر از جشن المر تا با وجود فاصله‌ی فیزیکی با هم همراه شویم، دوستی‌ها را ارج بگذاریم، و نشان دهیم که نیروی زندگی، امید، همدلی و نوع‌دوستی از بیماری و تنهایی نیرومندتر است و می‌تواند فاصله‌ها را پشت سر بگذارد.

پس لباس‌های رنگارنگ خود را به تن کنید و به روز فیل محبوب کودکان در سرتاسر جهان بپیوندید. کودکان در نقاط مختلف جهان هر ساله به همراه مادران و پدران، مربیان و آموزگاران‌شان این روز را به المر اختصاص می‌دهند و جشن المر را با هدف احترام گذاشتن به تفاوت‌ها و پذیرش دیگران همان‌گونه که هستند و درعین حال دوستی و برقراری ارتباط با یک‌دیگر برگزار می‌کنند.

برنامه‌ی «با من بخوان» در روزهای منتهی به روز المر فعالیت‌های مناسب این روز را معرفی و در اختیار علاقه‌مندان می‌گذارد. شما هم می‌توانید فعالیت‌های متنوعی را در پیوند با این کتاب با کودکان انجام دهید و تجربه‌های خود را از این فعالیت‌ها و روز جهانی المر با هشتگ‌های زیر در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

#مارنگارنگ_هستیم #روزجهانی_المر #المر

#بلندخوانی_در_خانه #در_خانه_با_من_بخوان

#ElmerDay# Elmer

همچنین برای بازتاب فعالیت‌ها در صفحه‌ی اینستاگرام «ادبیات کودکان» و «با من بخوان»، لطفا نشانی این دو صفحه را در بخش توضیح درج کنید:

@koodaki_org

@khanak_org

 

درباره‌ی مجموعه کتاب‌های «المر»

المر، فیل رنگارنگ و محبوب همه فیل‌ها و کودکان دنیا، شخصیت اصلی مجموعه کتاب‌هایی با همین عنوان اثر دیوید مک‌کی است. مجموعه داستان‌های المر به بیش از چهل زبان ترجمه شده و از داستان‌های موردعلاقه‌ی کودکان در سراسر جهان است. انتشارات موسسه پروهشی تاریخ ادبیات کودکان نیز تا کنون ۶ عنوان از مجموعه کتاب‌های المر را با حق کپی‌رایت منتشر کرده است.

المر با دیگر فیل‌ها فرق دارد. همه‌ی فیل‌ها خاکستری هستند، اما او چهارخانه و رنگارنگ است و به هر کجا می‌رود، همه او را می‌شناسند. المر از این که با دیگران تفاوت دارد، چندان راضی نیست. برای همین خود را به رنگ خاکستری در می‌آورد تا شبیه دیگران شود. مجموعه کتاب‌های «المر» به کودکان کمک می‌کند که خود را همان گونه که هستند بپذیرند و دوست داشته باشند. کودکان با خواندن این داستان‌ها و همراه شدن با این فیل شوخ‌طبع و دوست‌داشتنی به ارزش تفاوت‌ها پی می‌برند و به تفاوت‌ها احترام می‌گذارند.

خرید کتاب‌ها و دیگر محصولات المر در سایت کتاب هدهد

 

درباره‌ی خالق مجموعه کتاب‌های «المر»

دیوید مک‌کی از نویسندگان و تصویرگران برجسته ادبیات کودک انگلستان است که در سال ۲۰۰۶ نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن شد. مک کی داستان «المر» را در سال ۱۹۶۸ منتشر کرد، سپس در سال ۱۹۸۹ آن را با کمی تغییر داد و دوباره منتشر کرد و از آن پس چهل عنوان کتاب دیگر با هنرنمایی این شخصیت نوشت. کتاب «المر» به پنجاه زبان ترجمه شده است و از داستان‌های محبوب کودکان است. براساس این کتاب کارتون و اسباب‌بازی ساخته شده است.

اندرسون پرس، ناشر کتاب‌های المر، ۲۵ می سال ۲۰۱۶ را روز المر نام‌گذاری کرد و از آن سال به بعد بسیاری از کتابخانه‌ها و کتاب‌فروشی‌ها این روز را با اجرای برنامه‌هایی در رابطه با این فیل دوست‌داشتنی جشن می‌گیرند. گروه «با من بخوان» موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان نیز در سال ۱۳۹۶ ، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ روز «المر» را جشن گرفت و امسال چهارمین سالی است که برای جشن المر فراخوان داده است.

 

 

مصاحبه‌ با دیوید مک‌کی خالق شخصیت المر

آشنایی با کتاب «المر»

آشنایی با کتاب «دوباره المر»

کتاب‌های «مقوایی المر»

 

 

 

دیدگاه ها

Hello everyone , I’m Magdalena May.‎
Welcome to my website .‎ I started writing in high school after a creative writing assignment for my English teacher.‎ I did creative writing for a while before I thought about doing something else.‎
I had always loved doing research assignments because I’m passionate about learning.‎ When you combine writing talent with a love of learning, dissertation writing only makes sense as a job.‎
I’m passionate about assisting the students of the future in their school career.‎ When they don’t like their assignment , I am there to help.‎

Magdalena May – Writing Expert - <a href=http://inpolesine.com/>inpolesine.com</a> Company


Hello All
Thanks for checking out my academic writing page .‎ My name is Magdalena May.‎
I have worked since high school in this niche.‎ My aptitude for writing started at a young age.‎ I wrote short stories as a child and eventually went on to work with my school newspaper.‎
This early tryst into reporting eventually led me to academic writing.‎ There is plenty of work for skilled writers.‎ I specialize in research papers , but have the skills to do all types of academic writing.‎
Email me for more information about rates and a price quote.‎ I’m looking forward to helping you.‎

Academic Writer – Magdalena – <a href=http://inpolesine.com/>inpolesine.com</a> Corps


ديدگاه شما