رنگ‌ها (مجموعه‌ی استنلی و آموزش)

عنوان لاتین
Stanley’s Colours

کتاب «رنگ‌ها» از مجموعه کتاب «استنلی و آموزش» ماجرای همستری به نام استنلی است که در آن انواع رنگ‌ها به کودکان زیر 5 سال آموزش داده می‌شود.

«استنلی و آموزش» مجموعه‌ای 4 جلدی از کتاب‌های مقوایی برای کودکان در سنین زیر 5 سال است که شخصیت اصلی آن خوکچه هندی‌ای به نام استنلی است. این مجموعه تلاش می‌کند مفاهیم ریاضی را به شکلی ساده به کودکان نوپا و خردسال بیاموزد. در کتاب «رنگ‌ها» استنلی و دوستش موسو انواع وسایل نقلیه را با رنگ‌های متفاوت در به کودکان معرفی می‌کنند. در جلد دیگری به نام «شکل‌ها» استنلی و موسو داستان سفرشان را در نقاشی‌ها تصویر کرده‌اند؛ اما در هر صفحه با وسایلی که برای سفر برداشته‌اند شکل‌های هندسی را هم به کودکان معرفی می‌کنند. جلد دیگر مجموعه به نام «اعداد» با نمایش اعداد 1 تا 10 به کمک استنلی و موسو، شکل و مفهوم اعداد را به کودکان نشان می‌دهد و بالاخره در آخرین جلد این مجموعه به نام «متضادها»، بعضی واژه‌های متضاد مانند داخل و بیرون، بلند و کوتاه، پر و خالی، آهسته و سریع و بزرگ و کوچک مطرح می‌شوند. مجموعه دیگری هم از کتاب‌های استنلی با جلد کاغذی وجود دارد با نام استنلی همه‌کاره که به موضوعات دیگر می‌پردازد.

«ویلیام بی» نویسنده مجموعه کتاب استنلی اهل انگلیس است و در کنار نوشتن داستان برای کودکان به مسابقات ماشین‌سواری هم علاقمند است. او خود تصویرگری کتاب‌هایش را به عهده دارد و طراحی شخصیت‌های استنلی و موسو از بهترین تصویرگری‌هایش است.

«ملیحه یوسفی» علاوه بر ترجمه مجموعه کتاب استنلی ترجمه کتاب کوچه هاپوها را نیز در کارنامه خود دارد.

کتاب‌های مجموعه کتاب «استنلی و آموزش» برای بلندخوانی مناسب هستند.

گزیده‌هایی از کتاب

استنلی با قایق موتوری آبی‌اش ماهیگیری می‌کند.
استنلی عاشق سواری با موتور زردش است.

برگردان
ملیحه یوسفی
تصویرگر
تصویرگر
William bee, ویلیام بی
سال نشر
1399
ناشر
نویسنده
William bee, ویلیام بی
نگارنده معرفی کتاب
پدیدآورندگان
ژانر کتاب
Submitted by skyfa on