کلوب کتاب با من بخوان مکانی برای گپ‌وگفت درباره‌ی کتاب کودک

کلوب کتاب با من بخوان مکانی برای گپ‌وگفت درباره‌ی کتاب کودک

برنامه‌ی «با من بخوان» با هدف ارتقای دانش اعضای موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات، ترویجگران و کتابداران فعال و پرتلاش «با من بخوان» در زمینه‌ی ادبیات کودکان، از ابتدای تیر ماه ۱۴۰۱ کلوب کتاب «با من بخوان» را راه‌اندازی کرده است.

 

 

آموزش، فراهم کردن بستر یادگیری و مطالعه همواره یکی از اصول مهم کار برنامه «با من بخوان» است. کتابداران، ترویجگران و کوشندگان حوزه‌ی ادبیات کودکان ضروری است با ادبیات کودک و نوجوان ایران و جهان، ویژگی‌های روان‌شناختی هر گروه سنی، نیازهای کودکان و نوجوانان در پیوند با کتابخوانی، شیوه‌های سهیم شدن کتاب با کودکان و فعالیت‌های مختلف در پیوند با کتاب‌ها آشنا باشند. «با من بخوان» از ابتدای فعالیت خود تلاش کرده است با برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی حضوری و آنلاین و در دسترس گذاشتن مقالات و منابع اطلاعاتی در سایت کتابک و دیگر سامانه‌های آموزشی موسسه به کتابداران، ترویجگران و آموزگاران برنامه در ارتقا دانش خود یاری رساند.  

نشست‌های ماهانه‌ی آنلاین ویژه‌ی کتابداران و کارشناسان «با من بخوان» در سراسر ایران یکی از تازه‌ترین اقدام‌ها، در دوران همه‌گیری بیماری کرونا برای بالا بردن سطح دانش و شناخت آن‌ها بود. این نشست‌ها که از آذر ۱۳۹۹ آغاز شد تا خرداد ۱۴۰۱ ادامه داشت و در مجموع ۱۷ نشست در این مدت برگزار شد (گزارش تمام این نشست‌ها در سایت کتابک و شبکه‌های اجتماعی «با من بخوان» قابل دسترس است).

حال زمان آن رسیده بود که با راه اندازی صفحه‌ی کلوب کتاب «با من بخوان» در اینستاگرام گامی دیگر در گستره‌ای وسیع‌تر و با نگاهی ژرف‌تر در این زمینه برداشته شود.  

کلوب کتاب با من بخوان
 

آشنایی گسترده‌تر با کتاب‌های باکیفیت، شناخت معیارهای گزینش آثار برگزیده، آشنایی با ساختار و عناصر ادبی آثار برگزیده، آشنایی با بلندخوانی آثار برگزیده و روش‌های سهیم شدن آن‌ها با کودکان، آشنایی با نویسندگان و تصویرگران و مترجمان و ایجاد فضایی برای گفت‌وگو و تبادل نظر ادبی از برنامه‌هایی است که «کلوب کتاب با من بخوان» در برابر خود قرا رداده است .

اعضای کلوب کتاب «با من بخوان» با عضویت در صفحه‌ی اینستاگرام اختصاصی کلوب از نشست‌های لایو با کارشناسان و صاحب‌نظران، فیلم‌های آموزشی، مقالات متنوع و دیگر منابع آموزشی بهره‌مند می‌شوند و امکان شرکت در دوره‌های بازآموزی و کارگاه‌های با موضوعات مورد نیاز کتابداران و ترویجگران را می‌یابند.

ترویج کتابخوانی با کلوب کتاب با من بخوان

بیشتر بخوانید:

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱-۰۴-۱۸ ۱۴:۳۳
کلیدواژه:
متن سفارشی:

ديدگاه شما