طراحی سه بعدی: کاغذهای طراحی چند لایه ای

طراحی سه بعدی: کاغذهای طراحی چند لایه ای

Drawing in the Third Dimension: Layered Paper Drawings

ساختن اشکال مختلف با تا زدن کاغذ و برش آن از فعالیت های مورد علاقه کودکان است. در این کارگاه کودکان با کمک این تکنیک ساده اثری متفاوت خلق می کنند.

آنچه نیاز دارید:

  • کاغذهای رنگی در رنگ های مختلف
  • مداد
  • نی های پلاستیکی که به اندازه های مناسب برش خوررده اند
  • قیچی
  • دستگاه سوراخ کن

برای طراحی کاغذهای چند لایه:

نخست از کودکان بخواهید که ۳-۴ قطعه کاغذ رنگی را برش بزنند. آن ها را تشویق کنید با کمک قیچی و برش زدن کاغذها، همانند شکل زیر، شکل هایی به وجود بیاورند. می توانید به آن ها روش برش دانه های برف را آموزش بدهید که به صورت تا زدن و انجام برش هایی با طرح قرینه ای روی کاغذ است و هنگام باز کردن آن طرح شان آماده و کامل است.

کودکان، کار را با برش هایی شروع می کنند و در این میان با ایده هایی در طراحی های شان روبه رو می شوند که بیش تر از بقیه کارهای شان مناسب به نظر می رسند. در پایان انبوهی از خرده های کاغذ جمع می شود که به خودی خود شکل های ناهماهنگ جالبی را به وجود می آورند.

این فرصت را غنیمت بشمارید و به شکل گروهی یا خانوادگی و با مشارکت یکدیگر کار کنید و در پایان محصول کارتان را به هم وصل کنید.

زمانی که همه لایه ها برش خوردند، وقت آن رسیده است که برای به وجود آوردن طرح سه بعدی، آن ها را به هم وصل کنید. از کودکان بخواهید که کاغذها را به ترتیب دلخواه شان روی یک دیگر قرار بدهند. با استفاده از سوراخ کن چهار طرف این کاغذها را سوراخ کنید. دقت کنید که سوراخ ها را در فاصله های دور از نوک یک دیگر ایجاد کنید تا شکافته نشوند.

سپس با عبور دادن ۴ نی کوچک، کاغذها را به هم وصل کنید. نی هایی که برای نوشیدن استفاده می شوند و نرم هستند برای این کار مناسب ترند.

کاغذها را از هم فاصله بدهید تا حالت سه بعدی پیدا کنند. گام نهایی، به کار گیری نخ تابیده شده یا ریسمانی است که به نی ها متصل شود تا بتوان شکل ساخته شده را آویزان کرد.

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.