روز جهانی کودک

به استقبال روز جهانی کودک برویم!

در سنجش با سده ها و حتی دهه ها ی گذشته، کودکان از جایگاه بالاتری در جامعه برخوردار هستند، اما در سنجش با آنچه در خور کودکان است ، هنوز راه درازی در پیش است.

به مناسبت روز جهانی کودک، کتابک به همه کسانی که قلب شان برای کودکان می تپد پیشنهاد می کند فعالیت های زیر را انجام دهند.

  • در هر مهد کودک، دبستان، راهنمایی یا مؤسسه فرهنگی به مناسبت این روز می توان نشستی با مادران و پدران برگزار کردو در آن به آموزش اعلامیه حقوق کودک پرداخت. این آموزش ها به تغییر نگرش نسبت به کودک و نگاه انسانی و رفتار صحیح نسبت به او کمک می کند.
  • در مؤسسات آموزشی به ویژه مهد کودک ها از کودکان بخواهید زندگی رویایی یا وضعیت ایده ال خود را نقاشی کنند و یا در آن باره بنویسند. درباره آن که چه خانه یا خانواده ای را آرزو می کنند، مهد کودک یا مدرسه رویایی آن ها چگونه می تواند باشد، شهر رویایی آن ها چه طور و...
  • این نوشته و نقاشی ها را گردآوری کنید و از مجموعه آن ها «بیانه ی کودکان» را تهیه و به آگاهی مادران و پدران برسانید. این بیانیه ها می تواند جامعه را از خواست ها و آرزوها ی کودکان با خبر کند. «بیانیه های کودکان» را به کتابک بفرستید تا کتابک بتواند برای آگاهی همگان آن ها را بازتاب دهد.
  • در پارک های عمومی، اطراف مدرسه ها، مهدکودک ها در اتوبوس یا رستوران ها به دقت وضعیت کودکان و رفتارآن ها و رفتار دیگران نسبت به کودکان زیر نظر بگیرید. به طور حتم این مشاهدات داده ها و واقعیت هایی را برای شما روشن می کنند. شما را از حقایقی نسبت به کودکان آگاه می کند، نگاه ویژه ای را که به دست می آورید، بنویسید و به کتابک بازتاب دهید.
  • از کودکان (زیر ۱۸ سال) خانواده، نزدیکان و دوستان دعوت کنید و در جمعی هر چند کوچک از کودکان و نوجوانان، روز کودک را جشن بگیرید.
  • در هر موقعیتی که هستید شماری اعلامیه حقوق کودک آماده کنید و به همکاران، افراد خانواده و سایر علاقه مندان بدهید.
  • طرح مسئله خود یک پیشرفت بزرگ است. جلب توجه افکار عمومی به کودکان بهترین فعالیت در روز جهانی کودک به شمار می آید.
  • فصل امتحانات کودکان دبستانی و راهنمایی است، اگر فرصت دیگری نیست می توانید با پخش شکلات یا بستنی بین آن ها یادآور شوید که روز جهانی کودک است، برای آن ها ارزش قایل اید و دوستشان دارید.
  • در مهد کودک ها «روز جهانی کودک» را جشن بگیرید و نسبت به کودکان مهر و محبت بیشتری نشان دهید.
اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۸-۰۳-۱۰ ۱۹:۳۷
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.