فهرست کتاب های برگزیده شورای کتاب کودک منتشر شد!

فهرست کتاب های برگزیده شورای کتاب کودک منتشر شد!

شورای کتاب کودک در چهل و هفتمین سالگرد آغاز به کار فعالیت خود، بر پایه ی سنت هر ساله، کتاب های برتر سال ۱۳۸۷ را در ۹ شاخه ی تالیف، ترجمه، تصویرگری، فلسفه، هنر بازی سرگرمی، بازنویسی و بازآفرینی، شعر، کتاب مرجع، دانش اجتماعی منتشر کرد:

"طبقه هفتم غربی" نوشته جمشید خانیان و "لالایی برای دختر مرده" نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی هر دو از انتشارات افق در بخش داستان تالیف،"گرگ آوازخوان" نوشته عبدالصالح پاك از مجموعه ی مرز پر گهر و كتاب های "راز" زهره پریرخ و "طوطی و بازرگان" آتوسا صالحی از مجموعه نیستان کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، "پرنده گفت شاعرم" از سروده‌های افسانه شعبان‌نژاد از انتشارات کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و "دلم برای تو تنگ است" آتوسا صالحی از انتشارات پیدایش، "چشم بهشتی" با ترجمه نسرین وكیلی از نشر آفرینگان و "موش مترو" با ترجمه مریم واعظی از انتشارات صدا عنوان آثار ویژه شناخته شدند. "فرهنگنامه کودکان و نوجوانان" که دوازدهمین جلد آن در چهل و نهمین سالگرد شورا رونمایی شد، جایزه بخش کتاب های مرجع را از آن خود کرد. این اثر ارزشمند زیر نظر توران میرهادی و به همت شورای کتاب کودک و با مشارکت و همیاری گروه زیادی از نویسندگان و پژوهشگران نام‌آشنا و با تجربه در این حوزه با نگاه ویژه به فرهنگ و سرزمین ایران تالیف می شود.
در بخش تصویرگری از هدا حدادی با تصویرگری كتاب "دو دوست" از انتشارات شباویز، مهكامه شعبانی با تصویرگری "به دنبال فلك" و پژمان رحیمی‌زاده با تصویرگری كتاب "سلطان و آهو" هر دو از مجموعه مرز پرگهر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تقدیر شد.
در بخش فلسفه كتاب "چگونه دنیا را متحد كنیم" و "دنیایی را تصور كن" با ترجمه پروانه عروجی نیا از انتشارات آسمان خیال و نقد قلم  و "چرا من بابام رو دوست دارم" در بخش علوم اجتماعی با ترجمه فرینوش رمضانی از نشر مریم برگزیده شدند.
در بخش هنر، بازی و سرگرمی نیز پنج اثر "پل نهم بسته بندی شد" ترجمه مریم چهر‌گان، "لطفا به هنر دست بزنید" و "نگاه كن! زبان بدن در هنر" ترجمه مریم کاکاوندی، "نگاه كن! موشكافی در هنر" ترجمه هادی تقوی و "كتاب ریتم‌ها" ترجمه مهدی غبرایی از انتشارات تصنیف لوح ویژه شورای کتاب کودک را ازآن خود کردند. یادآوری می شود کار گروه علوم شورای کتاب کودک هیچ کتابی را در این شاخه در سال کاری ۱۳۸۷ شورا سزاوار دریافت لوح ویژه ندانست.
کتاب "طوطی و بازرگان" اثر آتوسا صالحی نیز، دومین جایزه جعفر پایور برای کتاب برتر در زمینه بازنویسی و بازآفرینی آثار ادبی کهن را از آن خود کرد.
شورای کتاب کودک برای دومین سال از ناشران و برای نخستین بار از مدیران هنری آثاری که لوح  ویژه شورای کتاب کودک را دریافت کردند تقدیر کرد.جایزه مدیران هنری با هدف افزایش توجه ناشران به جایگاه آن ها در بالا بردن کیفیت کتاب های کودکان و نوجوانان اهدا می شود. در این بخش از حمیدرضا شاه‌آبادی مدیر پروژه مجموعه مرز پر گهر از کانون پرورش فکری کودکان، بهزاد غریب‌ پور مدیر هنری مجموعه مرز پرگهر محمودرضا بهمن‌پور مدیر مجموعه هنر برای کودکان از نشر نظر، و نیز از مجید و نوید بلوچ، ویراستار تصویر و صفحه‌آرایی جلد یازدهم فرهنگنامه کودکان و نوجوانان تقدیر شد.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۸-۱۲-۱۱ ۰۹:۳۸
متن سفارشی:

ديدگاه شما