بیدی

بیدی

خانم هاترن، معلم هنر مدرسه در بین دانش آموزان محبوبیتی ندارد. چون خیلی سختگیر است و انتظار دارد که در کلاس هنر همه چیز مرتب و منظم سر جایشان باشد و دانش آموزان مانند یک شانه تخم مرغ به ردیف و پشت سر هم بنشینند و آن طوری نقاشی کنند که او می خواهد.

در کلاس هنر او، از خیالپردازی خبری نیست و هر خلاقیتی سرکوب می شود. اما بیدی از قوانین خانم معلم پیروی نمی کند. درخت هایی که بیدی نقاشی می کند صورتی هستند و سیب هایش به رنگ آبی. معلم های او نقاشان و هنرمندان بزرگ هستند.

بیدی برای سال نو کتابی از آثار هنرمندان محبوبش به خانم معلم هدیه می دهد که مطالعه آن سبب تغییر روش تدریس و همین طور افکار و رفتارش می شود  و شاگردانش پس از تعطیلات با خانم هاترن را به سختی می شناسند. 

خواندن این کتاب هم کودکان و هم آموزگاران و مربیان را به منعطف بودن و رها شدن از چارچوب ها دعوت می کند و هم یکی از راه های شاد زندگی کردن را یادآوری می کند.

این کتاب دیپلم افتخار انجمن انتخاب مادران، دیپلم افتخار انتشارات ملی خانواده، بهترین کتاب خواندنی در فهرست انجمن بین المللی خواندن و بهترین کتاب شورای کتاب امریکا در سال ۲۰۰۹ را از آن خود کرده است.

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Willow
ناشر
نویسنده
Denise Brennan-Nelson, دنیز برِنن نلسون
برگردان
  • محبوبه نجف‌خانی
تصویرگر
  • Cyd Moore
  • ساید مور
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
‏‫۱۳۹۵
خرید کتاب

ديدگاه شما