مجموعه ی خانه درختی ۱۳ طبقه

مجموعه ی خانه درختی ۱۳ طبقه

تری و اندی با هم دوست هستند و در یک خانه ی درختی زندگی می کنند. در ابتدا خانه ی درختی آن ها ۱۳ طبقه داشت ولی هر از چندی ۱۳ طبقه به آن اضافه می کنند. آن ها در خانه درختی شان، اتاق ها و مسیرهای مختلفی دارند، یک مسیر گنده ی بولینگ، یک حوضچه پر از کوسه ی آدمخوار، شاخه های انگوری که می شود تاب خورد، یک آزمایشگاه مخفی زیرزمینی، یک نمایش عروسکی ۲۴ ساعته از داستان پانچ و جودی که هفت روز هفته اجرا می شود، یک اتاق مخصوص یادآوری چیزهایی که ممکن است فراموش کرده باشیم، یک آکادمی آموزش نینجاگری به حلزون ها و...، و یک اتاق تغییر قیافه ی ۵۰۰۰ چهره که لباس مبدل برای هر موقعیتی دارد.

اندی نویسنده است و کتاب می نویسد و تری آن ها را تصویرگری می کند. آن ها همیشه برای تحویل کتاب شان به ناشر با کمبود وقت مواجه هستند. زیرا تری علاوه بر این که کتاب های اندی را تصویرگری می کند، دانشمند هم است و همیشه با چیزهایی که دستکاری یا خلق می کند، اندی، جیل (دوست شان) و خودش را به دردسر می اندازد، و در نهایت همه ی این دردسرها و راه حل هایشان متن و تصویر کتاب آن ها را می سازد. 

مجموعه خانه ی درختی، مجموعه ای پنج جلدی است که تاکنون چهار جلد آن در انتشارات هوپا به چاپ رسیده است. هر جلد آن، یک داستان تصویری است. در این مجموعه اندی و تری با ماجراهای گوناگونی مواجه می شوند که همیشه تری مسبب آن هاست. 

کودکان ضمن لذت بردن از داستان های هیجان انگیز و خنده دار این مجموعه با خلق داستان و کار نویسندگان و تصویرگران آشنا می شوند. بالا بودن حجم تصاویر در برابر متن، این مجموعه را برای کودکان کم خوان مناسب کرده است. این مجموعه همچنین می تواند مشوق کودکان برای نوشتن داستان هایی براساس اتفاق های روزمره شان باشد.

گاردین درباره مجموعه ی خانه درختی ۱۳ طبقه چنین نوشته است « مجموعه ای پر از دیوانه بازی و تصاویر بامزه که حسابی به خنده می اندازدتان. کافی ست کتاب را بردارید و شروع کنید به خواندن!»

اندی گریفیتس، متولد ۱۹۶۱ و یکی از محبوب ترین نویسندگان کودک استرالیایی است. این نویسنده را بیشتر به خاطر مجموعه کتاب هایش از جمله مجموعه جذاب خانه ی درختی می شناسند. کتاب های اندی گریفیتس در بیست سال گذشته جزو پرفروش ترین های نیویورک تایمز بوده و بیش از پنجاه جایزه به انتخاب کودکان استرالیا دریافت کرده اند. او از طرفداران سوادآموزی و سفیر دولتی بنیاد سوادآموزی به بومیان است. 

تری دنتون، نویسنده و تصویرگر استرالیایی، در سال ۱۹۵۰ متولد شد. نخستین کتابش با عنوان فیلیکس و الکساندر، برنده جایزه CBC برای بهترین کتاب تصویری سال بود. او بیش از صد جلد کتاب برا ی کودکان و نوجوانان نوشته و تصویرگری کرده است. این کتاب ها در مجموع موفق به دریافت بیش از نود جایزه به انتخاب کودکان استرالیا شده اند. تری دنتون در زمینه ی هنرهای تجسمی نیز فعالیت می کند و تا کنون نمایشگاه های بسیاری از آثار او در ملبورن برپا شده است.  

گزیده‌هایی از کتاب

اگر شما هم مثل بیشتر خواننده های ما باشید حتما فکر می کنید ما این همه داستان را برای کتاب نوشتن از کجا میآوریم. خب، بعضی وقت ها از خودمان می سازیم شان، بعضی وقت ها هم اتفاق های واقعی را می نویسیم، مثل همین کتاب. 

همه چیز از آن رو زصبح شروع شد که من از خواب بیدار شدم و رفتم پایین صبحانه بخورم.

تری زودتر از من رفته بود تو آشپزخانه و داشت یک گربه را رنگ می زد. و وقتی هم م یگویم یک گربه را رنگ می زد منظورم نقاشی یک گربه نیست! منظورم یک گربه ی واقعی واقعی است که تری داشت با زرد روشن رنگش می کرد! 

گفتم: «سوال احمقانه ایه تری، ولی چرا زردش کردی؟»

تری گفت: «چون که دارم تبدیلش می کنم به قناری.»

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
treehouse‬‬‬
ناشر
نویسنده
Andy Griffiths , اندی گریفیتس
برگردان
  • آنیتا یارمحمدی
تصویرگر
  • Terry Denton
  • تری دنتون
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۵

دیدگاه ها

عالى بود


بسیار عالی


سلام عالی دنبال


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.