ای میهن من، ایران

ای میهن من، ایران

کتاب «ای میهن من، ایران» شامل ۱۶ قطعه شعر سروده اسدالله شعبانی در زمینه‌ توصیف شهرهای ایران و ویژگی‌های آن‌ها از نظر محیط زیستی، اجتماعی، فرهنگی و تاریخی است.

شاعر در قالب چهارپاره، معیارهای فرهنگی-ادبی و مکان‌های بارز و مشهور شهرها را به تصویر می‌کشد. مخاطب با خواندن این اثر می‌تواند شناخت نسبتاً کاملی از ایران (از نظر معماری، فرهنگی، تاریخی و...) و طبیعت (زیست‌محیطی، جغرافیایی و هنری –ادبیات و شعر) پیدا کند. تشبیه‌ها و توصیف‌ها دلپذیرند. تصاویر با متن هماهنگ ‌و مشخص کننده‌ ویژگی هر منطقه و سبک هنرمندانه و طبیعت آن است و نگارش با فونت درشت و خوانا است.

کتاب برنده‌ لوح تقدیر از شورای کتاب کودک در سال ۱۳۹۵ است.

از ارگ بم نوشتم /با تار و پود قالی /بر هر لبی نشاندم / لبخند پرتقالی.

درباره نویسنده کتاب ای میهن من، ایران

اسدالله شعبانی سال ۱۳۳۷در همدان در حوالی الوند آنجا که کردستان و همدان به هم پیوند می خورند به دنیا آمد. از کودکی برای معاش کار کرد. سال ۱۳۵۷دیپلم گرفت و به استخدام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آمد و از این پس به سرودن و نوشتن برای کودکان و نوجوانان پرداخت. شعبانی در حال حاضر کارشناس شعر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مدیر نشر توکا است. برخی از آثار اسدالله شعبانی عبارتند از: خانه ما خانه آهوها، جوجه طلایی، موش‌های نقاشی، زمین کوچک من، ما با هم، آواز توکا، ماهیخوار حیله‌گر، خاله پیره‌زن و سه قصه کوتاه، ماه نو نگاه نو، حیوانات جنگل، گنجشک و پنبه دانه، شنگول و منگول

 

اسدالله شعبانی نویسنده ای میهن من، ایران

شناسنامه کتاب:
نویسنده
اسدالله شعبانی
تصویرگر
  • سروناز پریشان زاده
سال نشر
۱۳۹۳
راهنمای کتاب:
دسته بندی های کتاب
تحلیل کننده کتابشناسی:
ناهید معتمدی

ديدگاه شما

پرسش و پاسخ