آتش نشان ها

آتش نشان ها

صبح روز پنج شنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۵ شمسی (۱۹ ژانویه ۲۰۱۷ میلادی) ساختمان تجاری پلاسکو در تهران آتش گرفت و ظرف سه ساعت و نیم به طور کامل فروریخت. بر اثر این حادثه، ۱۶ آتش نشان جان خود را از دست دادند. (از مقدمه ناشر)

کتاب «آتش نشان ها» از مجموعه شگفتی‌های جهان، به یاد و احترام جان باختگان آتش نشان حادثه غم‌انگیز ساختمان پلاسکو تهران ترجمه و منتشر شده است.

کتاب «آتش نشان ها» با تاریخچه ای از حرفه آتش نشانی و تجهیزات این حرفه در گذشته شروع می‌شود و به دنبال آن تجهیزات مدرن و پیشرفته امروزی را توضیح می‌دهد. زنان و مردان آتش‌نشان امدادگران ماهر و آگاهی هستند که سریع و مؤثر عمل می‌کنند و در عملیات نجات جاده‌ای، حوادث خانگی، بلایای طبیعی و موقعیت‌های دیگر بلافاصله وارد عمل می‌شوند که نمونه‌هایی از فعالیت‌های آن‌ها در کتاب «آتش نشان ها» بیان شده است. آتش نشان‌ها هم چنین وظیفه‌ی آموزش قوانین ایمنی در برابر آتش‌سوزی (در مدرسه‌ها، ساختمان‌های اداری و ...) و نظارت بر اجرای این قوانین را بر عهده دارند که در کتاب به آ‌ن‌ها نیز توجه شده است.

حرفه آتش نشانی با توجه به فعالیت‌هایش که همراه با شجاعت و فداکاری است، از مشاغلی است که توجه نوجوانان و جوانان را به خود جلب می‌کند. کتاب «آتش نشان ها» با تصاویر مرتبط با فعالیت‌ها، مرجع مناسبی است که می‌تواند خواننده را با جنبه‌های مختلف این حرفه آشنا کند و علاقه و انگیزه خدمت به اجتماع را در مخاطبان تقویت کند.

از این مجموعه کتاب های هواشناسی، کشاورزی و پل ها نیز منتشر شده است. انرژی ها، بدن انسان، خزندگان و دریاها کتاب‌های دیگر کتی فرانکو به فارسی ترجمه شده است.

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Les Pompiers
نویسنده
Cathy Franco, کتی فرانکو
برگردان
  • مهناز عسکری
تصویرگر
  • ژاک دایان
سال نشر
۱۳۹۶

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.