آهااای دنیا

آهااای دنیا

کتاب «آهااای دنیا» درباره ویرجیل سالیناس، پسری خجالتی، ناشنوا، از خانواده‌ای فیلیپینی و ساکن امریکاست. مشکلش برقراری ارتباط با دیگران است.

والنسیا سامرست دختری باهوش و سرسخت و ناشنواست. کوئاری تاناکا دختری اهل کره است که در خودش توانایی پیشگویی و طالع بینی را می‌بیند و چت بولنز قلدرترین پسر محله است. دست سرنوشت این چهار نوجوان را در مسیر هم قرار می‌دهد تا هر یک علیرغم مشکلات و دغدغه‌های خود راهکاری برای رویارویی با مسائل خود بیابند.

داستان کتاب «آهااای دنیا» توسط دو راوی اول شخص و سوم شخص روایت می‌شود و هر فصل از زاویه دید یکی از شخصیت‌های داستان است. نویسنده با زبانی عاطفی به مشکلات کودکان ناشنوا و کم شنوا می‌پردازد و توجه جامعه را به نیازهای آنان معطوف می‌سازد. در کتاب قصه‌های دیگری نیز روایت می‌شود که ریشه فیلیپنی دارند و ویرجیل از مادربزرگش شنیده است، قصه‌هایی که برای کنار آمدن با شرایط خاص و مقابله با ترس است. ماجراجویی‌های این چهار نوجوان حس ماجراجویانه مخاطب را راضی می‌کند. با توصیف قلدری‌ها و برخورد ناسالم، چنین رفتارهایی، به ویژه با کودکان با نیازهای ویژه، را به نقد می‌کشد.

درباره نویسنده کتاب «آهااای دنیا»

ارین انتراداکلی نویسنده فیلیپینی- امریکایی و ساکن پنسیلوانیا است که در کتاب‌هایش به کودکان با نیازهای ویژه توجهی جدی دارد. این کتاب که سومین اثر ارین انترادا کلی است، برنده جایزه نیوبری سال ۲۰۱۸ شده است. کتاب‌های «سرزمین دختران فراموش شده» و «اول تو بازی کن» از دیگر کتاب‌های اوست که به فارسی ترجمه شده است.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Hello universe
نویسنده
Erin Entrada Kelly, ارین‌ انتردا کلی
ویراستار
  • مرجان مهدی پور
برگردان
  • شهلا انتظاریان
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۷

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.