انرژی زیست توده (بیومس): انرژی از مواد زیستی (مجموعه کتاب انرژی برای آینده)

انرژی زیست توده (بیومس): انرژی از مواد زیستی (مجموعه کتاب انرژی برای آینده)

کتاب «انرژی زیست‌توده (بیومس): انرژی از مواد زیستی» یک کتاب علمی اطلاعاتی برای آشنایی نوجوانان با انرژی زیست‌توده است.

نویسنده در این کتاب ابتدا مخاطب را با انرژی زیست‌ده آشنا کند و سپس آسیب‌ها و فواید استفاده از آن را شرح می‌دهد. کتاب « انرژی‌زیست توده (بیومس): انرژی از مواد زیستی» این سرفصل‌ها را دارد: زیست‌توده چیست؟، تاریخچه‌ی زیست‌توده، زیست‌توده‌ی تجدید پذیر، دست یافتن به انرژی، حالت جامد زیست‌توده، هیچ چیز دورریختنی نیست، سبک‌تر از هوا، تخمیر برای تولید سوخت، باک را پر کن!، مشکلات استفاده از زیست‌توده چیست؟، فواید زیست‌توده، آینده‌ی انرژی زیست‌توده و مشارکت شما!

در بخش پایانی کتاب، واژه نامه‌ای در نظر گرفته شده است که در آن واژه‌های تخصصی به کار رفته در کتاب شرح داده شده‌اند. نمایه‌ی کتاب نیز در انتهاب کتاب آورده شده است.

«راشل استاکی» یک نویسنده و ویراستار آزاد است که بیش از نیمی از زمان خود در سال را در سفر می‌گذراند. استاکی تاکنون بیش از ۲۵ کتاب علمی اطلاعاتی برای کودکان نوشته است.

کتاب «انرژی زیست توده (بیومس): انرژی از مواد زیستی » یکی از کتاب‌های مجموعه‌ کتاب «انرژی برای آینده» است. از این مجموعه عنوان‌های «مراقبت از کره‌ی زمین: تغذیه و زندگی سبز »، «ردپای کربن ما: گاهش گازهای گلخانه‌ای»، «توسعه‌ی پایدار و زندگی پایدار: جوامع سبز» و «تغییرات آب و هوای کره‌ی زمین: افزایش کربن دی‌اکسید» نیز به فارسی ترجمه و منتشر شده است.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Energy from living things: biomass energy
نویسنده
Rachel Stucky, راشل استاکی
ویراستار
  • حانیه بیرمی (ویراستار ادبی), محمود امانی طهرانی (ویراستار علمی)
برگردان
  • مجید عمیق
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۷

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.