مجموعه‌ی کله‌خرها

مجموعه‌ی کله‌خرها

آیا تا به حال پیش آمده آدم‌های عجیب و غریبی همسایه شما باشند؟ کله‌خرها یک خانواده عجیب و غریب و غیرعادی‌اند که خیلی با مردم عادی متفاوتند و سبک زندگی‌شان با بقیه آدم‌ها فرق می‌کند. می‌دانید چرا؟

بله، درست حدس زدید، چون آنها کفتارهایی‌اند که خودشان را به جای آدم‌ها جا زدند. آنها زیاد می‌خندند و اصلاً برای جلب توجه این کار را نمی‌کنند. داستان این خانواده غیرعادی از زمانی شروع می‌شود که تصمیم می‌گیرند در خانه شماره ۴۱ خیابان فرفیلد در محله تدینگتون در انگلیس زندگی کنند. از روزی که پا به این خانه می‌گذارند، ماجراهای عجیب و غریب و خنده‌دار برایشان اتفاق می‌افتد چون گاهی یادشان می‌رود عادت‌های کفتاری‌شان را پنهان کنند، برای همین زندگی آنها هیجان‌انگیزتر از زندگی بقیه آدم‌هاست. حالا اگر این خانواده‌ی عجیب و غریب به فکر این بیفتند که یک کفتار پیر را از یک پارک حفاظت شده نجات بدهند، یا بخواهند برای تعطیلات کنار ساحل بروند، یا به حیوانات دیگر کمک کنند، حدس بزنید چه اتفاق‌هایی انتظارشان را می‌کشد؟!

آنها از آن دست خانواده‌ها نیستند که سراغ اتفاق و ماجرا بروند؛ این ماجراها هستند که آنها را پیدا می‌کنند. بله، درست حدس زدید، چون آنها خانواده‌ای عجیب و غریب و غیرعادی‌اند.

کلی لحظه‌های شاد، غمگین و دلهره‌آور در این کتاب‌ها است. تصویرگری و طرح داستان کتاب‌ها هم که حرف ندارد. از آن مهم‌تر، انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان آن را با رعایت حق مولف و حساسیت بسیار منتشر کرده است. کله‌خرها به قدری هیجان‌انگیز و بامزه‌اند که دوست دارید تا به آخر ماجراهایشان را دنبال کنید بدون این‌که  کتاب را لحظه‌ای زمین بگذارید.

به کرم کتاب‌هایی که عاشق لطیفه‌اند، پیشنهاد می‌کنم این مجموعه را بخوانند.

   

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
The Bolds
نویسنده
Julian Clary, جولین کلئری
برگردان
  • بهار اشراق
تصویرگر
  • David Roberts
  • دیوید رابرتس
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۸

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.