پستانداران (مجموعه کتاب شاهد عینی)

پستانداران (مجموعه کتاب شاهد عینی)

کتاب «پستانداران» کتابی علمی اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانانی است که مشتاق دانستن حقایق علمی درباره‌ی زندگی پستانداران هستند.

کودکان و نوجوانان در کتاب «پستانداران» با‌ تاریخ تکامل پستانداران بر کره زمین، ویژگی‌های زیست‌شناختی این گروه از جانوران، روش‌های دفاعی آنان در برابر شکارگران، کارکرد دم برای پستانداران، تولیدمثل در پستانداران، چگونگی رسیدگی به نظافت بدن در این گروه، رژیم غذایی پستانداران و تنوع دندان‌ها و چنگال‌های آنان، لانه و محل زندگی پستانداران و بسیاری مطالب دیگر درباره آنان آشنا می‌شوند.

عکس‌های باکیفیت و جذاب در کتاب «پستانداران» متن را تکمیل کرده‌اند. صفحه‌بندی مناسب کتاب نیز بر جذابیت این کتاب علمی اطلاعاتی افزوده‌ است. مانند ساختار استاندارد همه کتاب‌های علمی اطلاعاتی فهرست مطالب در ابتدای کتاب آورده شده است و در انتهای کتاب بخشی با عنوان «فرهنگ اصطلاحات» آورده شده است و بخشی به نمایه اختصاص داده شده است.

کتاب «پستانداران» یکی از جلدهای مجموعه کتاب «شاهد عینی» است. جلدهای مختلف این مجموعه که توسط انتشارات پرآوازه‌ی DK چاپ شده است، هر چند سال یک بار توسط نویسندگان بازبینی شده و با مطالب به روز منتشر می‌شود. این مجموعه یکی از معتبرترین مجموعه کتاب‌های موجود درباره پدیده‌های طبیعی بر کره زمین برای کودکان و نوجوانان است. انتشارات نردبان مجموعه کتاب «شاهد عینی» را با دریافت حق کپی‌رایت از ناشر اصلی و با استفاده از کاغذهایی که از جنگل‌های پایدار (جنگل‌هایی دست کاشت برای پرورش چوب مورد نیاز برای تولید کاغذ) تهیه شده است، منتشر کرده است.

«استیو پارکر» نویسنده کتاب «پستانداران» از مجموعه کتاب «شاهد عینی» نویسنده بریتانیایی ۳۰۰ کتاب علمی برای کودکان و بزرگسالان و ویراستار ۱۵۰ کتاب دیگر در همین حوزه است.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Discover the remarkable life of mammal ‪(Eyewitness Books)‬
نویسنده
استیو پارکر , Steve Parker
برگردان
  • محمدرضا افضلی
سال نشر
۱۳۹۸

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.