پستانداران (مجموعه کتاب شاهد عینی)

عنوان لاتین
Discover the remarkable life of mammal (Eyewitness Books)

کتاب «پستانداران» کتابی علمی اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانانی است که مشتاق دانستن حقایق علمی درباره‌ی زندگی پستانداران هستند.

کودکان و نوجوانان در کتاب «پستانداران» با‌ تاریخ تکامل پستانداران بر کره زمین، ویژگی‌های زیست‌شناختی این گروه از جانوران، روش‌های دفاعی آنان در برابر شکارگران، کارکرد دم برای پستانداران، تولیدمثل در پستانداران، چگونگی رسیدگی به نظافت بدن در این گروه، رژیم غذایی پستانداران و تنوع دندان‌ها و چنگال‌های آنان، لانه و محل زندگی پستانداران و بسیاری مطالب دیگر درباره آنان آشنا می‌شوند.

عکس‌های باکیفیت و جذاب در کتاب «پستانداران» متن را تکمیل کرده‌اند. صفحه‌بندی مناسب کتاب نیز بر جذابیت این کتاب علمی اطلاعاتی افزوده‌ است. مانند ساختار استاندارد همه کتاب‌های علمی اطلاعاتی فهرست مطالب در ابتدای کتاب آورده شده است و در انتهای کتاب بخشی با عنوان «فرهنگ اصطلاحات» آورده شده است و بخشی به نمایه اختصاص داده شده است.

کتاب «پستانداران» یکی از جلدهای مجموعه کتاب «شاهد عینی» است. جلدهای مختلف این مجموعه که توسط انتشارات پرآوازه‌ی DK چاپ شده است، هر چند سال یک بار توسط نویسندگان بازبینی شده و با مطالب به روز منتشر می‌شود. این مجموعه یکی از معتبرترین مجموعه کتاب‌های موجود درباره پدیده‌های طبیعی بر کره زمین برای کودکان و نوجوانان است. انتشارات نردبان مجموعه کتاب «شاهد عینی» را با دریافت حق کپی‌رایت از ناشر اصلی و با استفاده از کاغذهایی که از جنگل‌های پایدار (جنگل‌هایی دست کاشت برای پرورش چوب مورد نیاز برای تولید کاغذ) تهیه شده است، منتشر کرده است.

«استیو پارکر» نویسنده کتاب «پستانداران» از مجموعه کتاب «شاهد عینی» نویسنده بریتانیایی 300 کتاب علمی برای کودکان و بزرگسالان و ویراستار 150 کتاب دیگر در همین حوزه است.

برگردان
محمدرضا افضلی
سال نشر
1398
نویسنده
استیو پارکر , Steve Parker
نگارنده معرفی کتاب
Submitted by skyfa on