دوزیستان (مجموعه کتاب شاهد عینی)

عنوان لاتین
Amphibian (Eyewitness Books)

کتاب «دوزیستان» کتابی علمی اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانانی است که مشتاق دانستن حقایق علمی درباره‌ی زندگی دوزیستان هستند.

کودکان و نوجوانان در کتاب «دوزیستان» با‌ تاریخ حضور دوزیستان بر کره زمین، ویژگی‌های زیست‌شناختی این گروه از جانوران، رنگ‌ها و نقش‌های دوزیستان، روش‌های دفاعی آنان در برابر شکارگران، نقش آب در چرخه زندگی دوزیستان، چگونگی جفت‌یابی، دگردیسی در دوزیستان، گروه‌های مختلف دوزیستان و شباهت‌ها و تفاوت‌هایشان، عوامل تهدید نسل دوزیستان بر کره زمین و بسیاری مطالب دیگر درباره دوزیستان آشنا می‌شوند.

عکس‌های باکیفیت و جذاب در کتاب «دوزیستان» متن را تکمیل کرده‌اند. صفحه‌بندی مناسب کتاب نیز بر جذابیت این کتاب علمی اطلاعاتی افزوده‌ است. مانند ساختار استاندارد همه کتاب‌های علمی اطلاعاتی فهرست مطالب در ابتدای کتاب آورده شده است و در انتهای کتاب بخشی با عنوان «فرهنگ اصطلاحات» آورده شده است و بخشی به نمایه اختصاص داده شده است.

کتاب «دوزیستان» یکی از جلدهای مجموعه کتاب «شاهد عینی» است. جلدهای مختلف این مجموعه که توسط انتشارات پرآوازه‌ی DK چاپ شده است، هر چند سال یک بار توسط نویسندگان بازبینی شده و با مطالب به روز منتشر می‌شود. این مجموعه یکی از معتبرترین مجموعه کتاب‌های موجود درباره پدیده‌های طبیعی بر کره زمین برای کودکان و نوجوانان است. انتشارات نردبان مجموعه کتاب «شاهد عینی» را با دریافت حق کپی‌رایت از ناشر اصلی و با استفاده از کاغذهایی که از جنگل‌های پایدار (جنگل‌هایی دست کاشت برای پرورش چوب مورد نیاز برای تولید کاغذ) تهیه شده است، منتشر کرده است.

«باری کلارک» نویسنده کتاب «دوزیستان» از مجموعه کتاب «شاهد عینی» علاوه بر چند کتاب با موضوع حیات‌وحش و به‌ویژه دوزیستان، ویراستار کتاب‌هایی با موضوعات اجتماعی نیز بوده است.

 

 

برگردان
محمدرضا افضلی
سال نشر
1398
نویسنده
باری کلارک , Barry Clarke
نگارنده معرفی کتاب
Submitted by skyfa on