مجموعه آخرین شاگرد

مجموعه آخرین شاگرد

دنیای جادوگرها، شبح‌ها و مردگان برای بسیاری از نوجوانان و آنان که آرزوی کشف آن را دارند همواره شگفت‌انگیز بوده است. داستان‌هایی که در این باره نوشته شده‌اند، اگر حداقل‌هایی را داشته باشند، نیز می‌توانند توجه را جلب کنند. مجموعه «آخرین شاگرد»، مجموعه‌ای چند جلدی درباره محافظان است؛ کسانی که قرار است از انسان ها در برابر این ناشناخته ها محافظت کنند.

مجموعه «آخرین شاگرد» در روزگاری می گذرد که مزرعه داران قرار نیست زمین هایشان را بین فرزندانشان تقسیم کنند. تمام زمین به اولین پسر تعلق می‌گیرد و پسران دیگر شغل‌های دیگر برمی‌گزینند؛ آهنگر، کلیدساز و... اما معمولا برای هفتمین پسر خانواده انتخاب‌های زیادی وجود ندارد. توماس هم این شرایط را داشت، قرار نبود برای بردگی فروخته شود، خودش هم از کشاورزی خسته شده بود. قرار بود محافظ شود.

این مجموعه داستان‌ها از آنجا آغاز می‌شود که محافظی برای بردن او می‌آید. راه سخت، تاریکی و تنهایی، ترسی که دیگران از او دارند فقط بخشی از دنیایی است که توماس در مدت کوتاه یک ماه با آن آشنا می‌شود. درس‌های زیاد، اطلاعاتی که درباره بوگارت‌ها، تفاوت جادوگران زنده و مرده و شبح‌ها به دست می‌آورد، همه، او را برای آینده آماده می‌کند؛ آینده‌ای که ناگزیر است در پی داشته باشد، چون بازگشتش بعد از یک ماه به خانه، چندان با استقبال روبه رو نمی‌شود.

توماس از کنار بعضی از مسائل به سادگی می‌گذرد و همین او را گرفتار می‌کند؛ هم گرفتار جادوگری که به کمک خودش و نادانی‌اش از زیرزمین فرار کرده است و هم عذاب وجدان گم شدن دو کودک که برای خوردن خون‌شان اسیر این جادوگرها شده‌اند. این اتفاقی است که در همان اول کار برایش رخ می‌دهد. در طول این کتاب‌ها، همواره اندکی شجاعت به همراه دانش محافظ و خود توماس او را در برابر اتفاقات گه گاه پیش‌بینی نشده محافظت می‌کند. او در این میان نصیحت‌های پدرش را هم به یاد می‌آورد تا هنگامی که در سردابه‌ها، قبرها و گورستان‌ها گام برمی‌دارد کمکش کند. مادر توماس، هنگامی که او به دنیا آمده است، نامه‌ای به محافظ نوشته و پیش‌بینی کرده که او آخرین شاگرد و جانشین او خواهد بود.

در این مجموعه، به نوعی توماس برای این کار آماده می‌شود یا خودش را باید ثابت کند. او یک آدم معمولی است، اما ویژگی‌ها و توانایی‌هایش باید افزایش یابد.

مجموعه «آخرین شاگرد»، که با نثر محاوره ترجمه شده است، سریع خوانده می‌شود واطلاعات ظریفی درباره آن دنیای مرموز تخیلی می‌دهد. این مجموعه سیزده جلد دارد.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
The Last Apprentice
ناشر
نویسنده
Joseph Delaney , ژوزف دیلینی
ویراستار
  • احمد پور امینی
برگردان
  • مریم منتصرالدوله
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۳

ديدگاه شما