شب شاهنامه کودک و نوجوان برگزار می‌شود

شب شاهنامه کودک و نوجوان برگزار می‌شود
نویسنده: 
گروه خبر کتابک

به مناسبت انتشار شاهنامه دوازده جلدی توسط نشر دیبایه شب‌های بخارا شب شاهنامه کودک و نوجوان را برگزار می‌کند. این شب به رونمایی و معرفی این شاهنامه اختصاص دارد.

شب شاهنامه کودک و نوجوان در ساعت پنج بعد از ظهر پنجشنبه پانزدهم اذر ۱۳۹۷ در خانه گفتمان شهر (وارطان) برگزار می شود. در شب شاهنامه کودک و نوجوان نوش آفرین انصاری، جلال خالقی مطلق، محمد ناصر مودودی، شهرداد میرزایی و علی دهباشی سخنرانی خواهند کرد. و دربخشی دیگر برنامه نقالی از سوی گروه نوجوان هزاران اجرا خواهد شد.

شاهنامه‌ کودک و نوجوان یک مجموعه‌ دوازده جلدی‌ست که تاریخ را با هنر و داستان را با پژوهش پیوند زده است. برای اولین بار، مخاطبِ کم‌سال آنقدر جدی گرفته شده که نقشه‌ تک تکِ داستان‌های شاهنامه برایش ترسیم شده، دودمان‌ِ شاهان و پهلوانان در درختانِ جداگانه نقش بسته، تصاویر دلکش در سراسر کتاب‌ها پراکنده شده‌ و فرهنگ واژگان، نام کَسان و جای‌های شاهنامه با توضیحات مفصل و جالب در آخر هر کتاب آمده‌اند.

هشت جلدِ نخست ـ از دیباچه تا پایانِ هفت‌خانِ اسفندیار ـ مبتنی بر نسخه‌ تصحیح استاد دکتر جلال خالقی مطلق متنی وفادار به اصل، ترکیبِ نظم و نثر و توام با جزییات اصیل را به خواننده‌ جوان ارائه می‌دهد که زبان ساده و حماسی آن، در کنار افزوده‌های علمی ـ پژوهشی، این اثر را نه‌تنها برای مخاطب خاص بلکه برای همگان خوشگوار و پرنگار می‌سازد.

شاهنامه‌ کودک و نوجوان بازنویسیِ غنی‌شده‌ شاهکار حکیم و هم‌پذیریِ نوآوری‌ست‌ در شرح اساطیر.

نشانی: خانه گفتمان شهر (وارطان)، میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، ضلع جنوبی، پلاک ۵۱۴

راهنما

عضویت در کانال تلگرام