ساخت کاردستی قلعه با کارتن مقوایی در ششمین بسته فعالیت «سلام تابستان»

ساخت کاردستی قلعه با کارتن مقوایی در ششمین بسته فعالیت «سلام تابستان»

ششمین بسته فعالیت سلام تابستان ویژه دومین هفته مردادماه ۱۳۹۶ با دستور ساخت کاردستی قلعه با کارتن مقوایی و چند فعالیت و بازی سرگرم‌کننده دیگر برای کودکان از سوی سایت کتابک منتشر شد.

سایت کتابک هر هفته در تابستان بسته‌های فعالیتی ویژه کودکان با عنوان «سلام تابستان» منتشر می‌کند تا کودکان با مطالعه آن‌ها تشویق به کتابخوانی، انجام فعالیت و بازی در طبیعت و خارج از خانه و شناخت بیشتر طبیعت شوند. بسته‌ فعالیت «سلام تابستان» از چندین بخش تشکیل شده است که هر یک از آن‌ها به تقویت مهارت‌های مختلفی در کودکان منجر می‌شوند.

در بخش کاردستی و خلاقیت ششمین بسته فعالیت «سلام تابستان» کودکان با چگونگی ساخت کاردستی قلعه با کارتن مقوایی آشنا می‌شوند و می‌آموزند چگونه می‌شود با یک کارتن مقوایی دورریختنی، یک قلعه باشکوه ساخت.

ساخت کاردستی قلعه با کارتن

سایر بخش‌های ششمین بسته فعالیت سلام تابستان

در بخش کودک و طبیعت، درباره چگونگی آشناسازی کودکان با موضوع بازیافت و فعالیت‌هایی مناسب در پیوند با این هدف مطالبی ارائه شده است. این بخش ویژه پدران و مادران است تا با خواندن آن دریابند چگونه می‌شود کودک را با موضوع مهم بازیافت آشنا کرد.

کودک و بازیافت در ششمین بسته فعالیت

در بخش بازی و سرگرمی، بازی مسیریابی «تولد جوجه‌تیغی» برای سرگرم کردن کودکان در نظر گرفته شده است.

بازی و سرگرمی

در بخش آشپزی با کودک، روش تهیه صبحانه یا عصرانه ساده «رولت موز و شکلات» برای همراهی با کودکان ارائه شده است.

آشپزی با کودکان

در بخش معرفی کتاب+فعالیت، کتاب «چه و چه و چه یک بچه!» که کودکان را با پایه زبان شمردن یعنی اعداد ۱ تا ۹ و همچنین جمع و تفریق اعداد آشنا می‌کند، به همراه فعالیت‌های مناسبی که همراه با این کتاب می‌شود با کودکان انجام داد، معرفی شده است. پدران و مادران می‌توانند همراه این کتاب، عروسک‌های نمدی انگشتی آن را هم تهیه کنند تا فعالیت‌های این کتاب را با کودک خود انجام دهند.

کتاب چه و چه و چه یک بچه

در بخش بازی گروهی ششمین بسته فعالیت «سلام تابستان» روش بازی دستمال‌پشتی که یکی از بازی‌های سنتی ایرانی است، برای فعالیت فیزیکی خارج از خانه به کودکان ارائه شده است.

بازی گروهی در ششمین بسته فعالیت سلام تابستان

می‌توانید فایل باکیفیت هر فعالیت را برای انجام آن با کودکان، از پیوست این خبر دریافت کنید.

- سایر بسته‌های فعالیت سلام تابستان را در آدرس‌های زیر مشاهده کنید:

ديدگاه شما