المر در دشت و صحرا - فعالیت‌های پس از بلندخوانی در طبیعت

المر در دشت و صحرا - فعالیت‌های پس از بلندخوانی در طبیعت

در برنامه «با من بخوان» آموزگاران تشویق می‌شوند نشست‌های بلندخوانی و انجام فعالیت‌های پس از آن را با کودکان در طبیعت و فضای باز تجربه کنند.

به این ترتیب، به کودکان فرصتی طلایی داده می‌شود تا افزون بر ورود به دنیای کتاب‌های باکیفیت، طبیعت اطراف خود را نیز بیشتر از هر زمان دیگری لمس کنند و منابع و مواد موجود در طبیعت را کشف کنند و از آن‌ها برای انجام فعالیت‌های پس از بلندخوانی بهرمند شوند.

 

بلندخوانی در طبیعت

 

در برنامه «با من بخوان» فعالیت‌های کتابخوانی تنها محدود به محیط داخلی کلاس یا کتابخانه نیست، بلکه آموزگاران، مربیان و کتابداران تشویق می‌شوند همراه کودکان به خارج از کتابخانه و کلاس بروند تا طبیعت یا شهری را که در آن زندگی می‌کنند، تجربه کنند. فضاهای باز موجب می‌شود علاقه عمیق به طبیعت در روند بزرگ شدن و رشد کودکان، در وجود آن‌ها رشد یابد.

خوب است بدانید بر اساس پژوهش منتشرشده در مجله آموزش محیط‌زیست استرالیا، ۸۷ درصد کودکانی که بازی در فضای طبیعی بیرون از خانه را تجربه می‌کنند، در آغاز بزرگسالی نیز به ابراز علاقه به طبیعت ادامه می‌دهند. از میان این گروه، ۸۴ درصد معتقد هستند حفاظت از طبیعت و محیط‌زیست دارای اولویت است. (رجوع شود به مقاله بازی در طبیعت، کودکان را عاشق طبیعت می‌کند)

این بار کودکان دبستانی در شورآب لرستان، نشست بلندخوانی کتاب المر و فعالیت جالب پس از آن را در طبیعت تجربه کردند. دانش‌آموزان با همراهی مربی خود، پس از بلندخوانی کتاب همراه با هم در طبیعت فعالیت‌های جالبی همچون ساخت شکل فیل با سنگ و رنگ‌آمیزی سنگ‌ها به‌صورت رنگارنگ، ساخت مجسمه المر با استفاده از گل رس و ساخت عروسک فیل داشتند.

  • دبستان شهید دریکوند شورآب، لرستان
  • مربی: محمد ابراهیمی

 

 

فعالیت کتاب المر

 

ساخت المر با سنگ‌ریزه

ساخت المر با سنگ‌ریزه

 

ساخت المر با گل رس

ساخت المر با گل رس

 

ديدگاه شما