نمایشگاه آثار نامزد جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۴ در کانون پرورش فکری کودکان و

نمایشگاه آثار نامزد جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۴ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

از امروز نمایشگاهی از کتاب‌های نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن سال ٢٠١۴ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شده است.

در این نمایشگاه ١٨٠ جلد کتاب از آثار ٢٨ نویسنده و ٣٠ تصویرگر از سراسر جهان، از ۳ تا ٩ خرداد برگزار می‌شود.
ناهوکو اوهاشی از ژاپن به عنوان نویسنده برنده این مسابقه بین‌المللی، و راجر ملو از کشور برزیل به عنوان تصویرگر برگزیده این جایزه معرفی شده است.
ﺳﺤﺮ ﺗرهنده منتقد و پژوهش‌گر ادبیات کودکان که به عنوان داور ایرانی ﺟﺎﯾﺰه جهانی هاﻧﺲ ﮐﺮﯾﺴﺘﯿﻦ اﻧﺪرﺳﻦ در دو دوره ‌ی گذشته حضور داشت این آثار را برای برپایی این نمایشگاه در اختیار کانون قرار داده است.
در این دوره از جایزه هانس کریستین اندرسن هوشنگ مرادی کرمانی از ایران، تد ون لیشات از هلند، میریام پرسلر از آلمان، رناتا ولش از اتریش و ژاکین ویلسون از آمریکا به بخش نهایی این رﻗﺎﺑﺖ ﺑﯿﻦ‌اﻟﻤﻠﻠﯽ در ﻋﺮﺻﻪ‌ی ﮐﺘﺎب ﮐﻮدک و ﻧﻮﺟﻮان راه یافتند.
روتروت سوزاین برنر از آلمان، جان برنیگام از بریتانیا، اوا لیندستروم از سوئد، فرانسواز پلیس از فرانسه و ایویند تورستر از نروژ نیز تصویرگرانی هستند که به مرحله پایانی این جایزه راه پیدا کردند.
جایزه هانس کریستین اندرسن یا نوبل کوچک معتبرترین جایزه ادبی و هنری در حوزه ادبیات کودکان است که از سوی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان به منظور بالا بردن سطح ادبی و هنری کتاب‌های کودکان هر دو سال یک بار، به مجموعه آثار یک نویسنده و یک تصویرگر داده می‌شود.

زمان بازدید: ۳ تا ۹ خرداد، از ساعت ١٠ صبح تا ١٨
مکان: خیابان حجاب، مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نگارخانه

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۱۱:۵۴
متن سفارشی:

ديدگاه شما