معرفی کتاب و فیلم خرسی به نام پدینگتون

معرفی کتاب و فیلم خرسی به نام پدینگتون

معرفی کتاب پدینگتون

این کتاب ماجرای خرسی است که از آمریکای جنوبی و از قلب پرو، قاچاقی به لندن آمده است. زمانی که خانم و آقای براون به ایستگاه رفته‌اند تا از دخترشان جولیا استقبال کنند، او را در ایستگاه پدینگتون می‌بینند و چون در این ایستگاه پیدایش کرده بودند، نامش را پدینگتون می‌گذارند.

کتاب خرسی به نام پدینگتون اولین کتاب برگردانده شده از مجموعه ۳ جلدی پدینگتون است، ۲ کتاب دیگر این مجموعه با نام‌های باز هم پدینگتون و پدینگتون کمک می‌کند در دست چاپ است.

مترجم در یاداشتی در پایان کتاب چگونه خلق شدن داستان‌های این خرس دوست داشتنی را بیان می کند: «حدود شصت سال پیش، در شب کریسمس، یکی از فیلمبردارهای شبکه بی بی سی به نام مایکل باند خرسی عروسکی خرید تا به همسرش هدیه بدهد. در آن زمان آن‌ها نزدیک ایستگاه متروی پدینگتون در لندن زندگی می‌کردند و برای همین اسم این خرس را گذاشتند پدینگتون.

پدینگتون

«مایکل باند» به مرور و از سر تفنن چند داستان با شخصیت پدینگتون نوشت، اما پس از مدتی متوجه شد که عملا یک کتاب کامل در دست دارد. این کتاب نخستین بار با عنوان «خرسی به نام پدینگتون» و تصویرگری «پگی فورتنام» در ۱۳ اکتبر ۱۹۵۸ توسط انتشارات ویلیام کالینز و پسران (بعدتر هارپر کالینز) منتشر شد.

پدینگتون

در سال ۱۹۷۲ کتاب پدینگتون با تصویرگری‌های «فرد بنبری» بار دیگر به چاپ رسید.

پدینگتون

 

پدینگتون

از سال ۱۹۹۰ تا کنون «آر.دبلیو اَلی» تصویرگر کتاب‌های پدینگتون بوده‌است.

پدینگتون

پدینگتون

«مایکل باند»  تاکنون ۱۳ کتاب درباره ی پدینگتون نوشته است، که به سی زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده است. خود باند می‌گوید: هر بار که می شنود پدینگتون به زبان جدیدی ترجمه شده تعجب می‌کند، چون تصورش این بوده که پدینگتون کاملا انگلیسی است، «اما انگار اتفاق‌های پدینگتونی در همه جای دنیا رخ می‌دهد.»

خانم و آقای براون نخستین بار پدینگتون را در ایستگاه قطار دیدند. با برچسبی به دور گردنش که روی آن نوشته شده بود: «لطفا از این خرس مراقبت کنید. متشکرم.»

نخستین شبی که پدینگتون در خانه ی خانم و آقای براون به حمام رفت، فاجعه ای بزرگ رخ داد؛ آب همه‌ی وان و حمام را برداشته بود و سیل در حال سرازیر شدن بود. به این ترتیب با حضور آقای پدینگتون خانواده براون، همیشه منتظر فاجعه ای هستند. برای جاناتان و جولیا، فرزندان خانواده براون، ماجراها و خرابکاری های این خرس سرگرم کننده است. خانم و آقای براون هم پذیرفته اند که زندگی با وجود یک خرس در خانه بسیار هیجان انگیزتر است...

معرفی کتاب و فیلم خرسی به نام پدینگتونپدینگتون

«مایکل باند» در کنار خرس عروسکی پدینگتون

«مایکل باند» علاوه بر خرس پدینگتون، شخصیت‌های دیگری هم برای کودکان خلق کرد؛ از جمله مجموعه انیمیشنی «باغچه سبزیجات»، «موشی به نام پنج‌شنبه»، و یک کارآگاه فرانسوی به نام موسیو گریپ‌فروت. مجموعه کارتونی «باغچه سبزیجات» در تلویزیون ایران نیز دوبله و پخش شده است.

مایکل باند روز سه‌شنبه ۲۷ ژوئن ۲۰۱۷ ( ۶ تیر ۱۳۹۶) و در پی یک کسالت کوتاه‌مدت، در سن ۹۱سالگی در خانه‌اش درگذشت.

خرید کتاب خرسی به نام پدینگتون

معرفی انیمیشن‌های ساخته شده  از کتاب‌های پدینگتون 

سریال عروسکی  پدینگتون محصول  سال ۱۹۷۵

نخستین انیمیشن تلوزیونی پدینگتون در سال ۱۹۷۵ توسط بی بی سی ساخته شد. این انیمیشن از معدود برنامه های تلویزیونی بود که یک عروسک با انیمیشن کاریکاتور ترکیب می کرد، پدینگتون خودش عروسک بود، اما شخصیت های دیگر سریال به عنوان شخصیت های کارتونی نمایش داده می شدند.

پدینگتون

پدینگتون

خرسی به نام پدینگتون محصول سال ۱۹۸۹

دومین سریال انیمیشنی پدینگتون در سال ۱۹۸۹ توسط «هانا باربرا» ساخته شد که یک انیمیشن تلوزیونی آمریکایی-انگلیسی است.

 

پدینگتون

خرسی به نام پدینگتون محصول سال ۱۹۹۷

در سال ۱۹۹۷ انیمیشن دیگری از پدینگتون ساخته شد. این انیمیشن کانادایی-فرانسوی است.

پدینگتون

فیلم سینمایی « خرسی به نام پدینگتون»

پدینگتون (به انگلیسی: Paddington) عنوان فیلمی ساخت کشور بریتانیا است که در ۱۲ دسامبر ۲۰۱۴ اکران شد. کارگردان این فیلم پائول کینگ و بازیگران آن هوگو بونوویل، سالی هاوکینز، نیکول کیدمن و جیم برودبنت می‌باشند. این فیلم بر اساس شخصیت خرس پدینگتون ساخته شده است.

پدینگتون

در عمق جنگل‌های تاریک پرو، یک جغرافی‌دان به‌نام مونتگومری کلاید، خانواده‌ای از خرس‌های نیمه‌باهوش را پیدا می‌کند. او می‌فهمد که آن‌ها می‌توانند زبان انگلیسی یاد بگیرند و علاقه‌ی شدید به مارمالاد دارند...

پدینگتون

  • کارگردان: پائول کینگ
  • تهیه‌کننده: دیوید هیمن
  • نویسنده: پائول کینگ
  • بازیگران: هوگو بونوویل، سالی هاوکینزف نیکول کیدمنف جیم برودبنت، سایمن فارنابی
  • شرکت تولید: هیدی فیلمز
  • توزیع‌کننده: واینستین کمپانی
  • تاریخ‌های انتشار: ۱۲ دسامبر سال ۲۰۱۴
  • کشور:  بریتانیا
  • زبان: انگلیسی

 

معرفی کتاب و فیلم خرسی به نام پدینگتون

تندیس برنزی خرس پدینگتون در ایستگاه پدینگتون اثر« مارکوس کورنیش»

 

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.