فهرست کتاب های مناسب جشن شب یلدا منتشر شد

فهرست کتاب های مناسب جشن شب یلدا منتشر شد

سایت کتابک، با نزدیک شدن جشن یلدا، فهرستی از کتاب های مناسب جشن شب یلدا را با هدف تشویق هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان به روی آوردن به کتابخوانی برای گروه‌های سنی مختلف منتشر کرد.

جشن شب یلدا، یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است که ۳۰ آذرماه به مناسبت طولانی‌ترین شب سال برگزار می‌شود. فراموش نکنید هر جشن و مناسبت، فرصتی مناسب است تا به کودکان کتاب هدیه بدهید و آن‌ها را تشویق به خواندن کنید. کتابک نیز با هدف تشویق کودکان به کتابخوانی، فهرستی از کتاب های مناسب جشن شب یلدا را منتشر می‌کند که به گونه‌ای متناسب با این جشن باستانی است. ویژگی‌های کتاب‌های این فهرست عبارت است از:

- معرفی کتاب‌هایی با موضوع ادبیات کهن با هدف آشناسازی هر چه بیشتر کودکان با ادبیات کهن که تقریبا تمامی گروه‌های سنی از آن لذت می‌برند؛

- معرفی کتاب‌های پارچه‌ای و کتاب‌هایی که امکان نمایش خلاق به عنوان فعالیت پس از بلندخوانی کتاب را برای کودک فراهم کند تا نه تنها کودک، بلکه سایر افراد خانواده نیز در فعالیت کتابخوانی کودک را همراهی کنند؛

- معرفی کتاب‌هایی که موضوع قصه‌گویی، خواندن یا کتاب در آن برجسته است.

 

جشن شب یلدا

 

گفتنی است تمامی کتاب‌های معرفی‌شده در فهرست کتاب های مناسب جشن شب یلدا کتاب‌های باکیفیتی هستند که پیش از این از سوی کارشناسان کتاب موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و شورای کتاب کودک ارزیابی و تایید شده‌اند. علاقه‌مندان جهت خواندن معرفی هر کتاب و خرید برخی از کتاب‌ها از سایت کتاب هدهد می‌توانند به لینک آبی قرار داده‌شده در کنار هر عکس مراجعه کنند.

کتاب های مناسب جشن شب یلدا

 

آرش کمان دار

 

 

قصه های خوب برای بچه های خوب

 

 

کتاب های مناسب جشن شب یلدا

 

 

درخت خرما و بزی

 

 

رفتم به باغی

 

 

عروسک های انگشتی

 

گنجشک

 

به به لیمو

 

کتاب های مناسب جشن شب یلدا

 

کتاب کودک

 

 

کتاب های مناسب جشن شب یلدا

 

 

این یک کتاب است

 

 

کتاب باکیفیت

 

 

عروسک های پارچه ای

 

 

مهمان های ناخوانده

 

 

اسپاد مورفی

 

 

جشن شب یلدا

 

 

شنل قرمزی

 

 

جشن یلدا

 

 

آبشار یخ

 

 

موش کوچولو

 

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.