معرفی کتاب و فیلم کورالین

معرفی کتاب و فیلم کورالین

کورالین نام رمانی در گونه خیال‌پردازی است. این رمان اثر نیل گیمن است که در سال ۲۰۰۲ میلادی به چاپ رسید. او در سال ۲۰۰۳ جایزه هوگو و جایزه نبیولا و در سال ۲۰۰۲ میلادی جایزه برام استوکر برای بهترین کار جهت خوانندگان نوجوان را از آن خود کرد.

برخی این اثر را با آلیس در سرزمین عجایب مقایسه کرده‌اند.

خلاصه داستان کورالین

کورالین دختری یازده ساله و تنها فرزند پدر و مادری است که هر دو در خانه کار می‌کنند. خانواده کورالین تازه به خانه‌ای جدید نقل مکان کرده‌اند. همسایه‌های آن‌ها دو زن بازیگر و پیرمردی نیمه‌دیوانه‌است که ارکستری از موش‌ها را آموزش می‌دهد. در خانه آن‌ها دری کوچک و مرموز وجود دارد که به جایی راه ندارد.

کورالین

خرید کتاب کورالین

روزی کورالین که در خانه تنهاست از سر کنجکاوی در رو به دیوار باز می‌کند و با راهرویی روبرو می‌شود. او وارد راهرو می‌شود و با کمال تعجب در انتهای راهرو خانه‌ای شبیه خانه خودشان را می‌بیند و زنی و مردی شبیه پدر و مادر خودش که به جای چشم‌های واقعی، چشم‌هایی با دکمه دارند. آن‌ها از او پذیرایی می‌کنند و از او می‌خواهند پیش آن‌ها بماند...

عموما در تمامی انیمیشن‌ها و فیلم‌های کودکانه ما شاهد آدم‌های بد و غول‌های ترسناک هستیم این داستان کورالین است که آن‌را برای خردسالان ترسناک می‌سازد. کورالین در دنیای جدیدی که کشف می‌کند بعد دیگری از زندگی اش را می‌بیند . مادرو پدری که در دنیای واقعی همیشه مشغول به کارند و توجه‌ای به او ندارند در دنیای مجازی‌اش برای ناهار منتظرش هستند به او توجه می‌کنند و دوستش دارند.

محیط و افراد خسته کننده دنیای واقعی او در این دنیای مجازی بسیار دلپذیرتر و هیجان انگیزتر است. آدم‌های چشم دکمه‌ای دنیای تازه کورالین او را ترغیب می‌کنند که در آن‌جا بماند اما برای این کار کورالین هم باید چشمانی دکمه‌ای داشته باشد و برای همیشه چشمان واقع بینانه‌اش را تقدیم کند...

این کتاب را آتوسا صالحی به فارسی ترجمه و نشر افق آن را منتشر کرده است.

پویا نمایی کورالین

کورالین (به انگلیسی: Coraline) پویانمایی استاپ موشن، ترسناک و خیال‌پردازی است که سال ۲۰۰۹ از این کتاب ساخته شده است. هنری سیلیک کارگردان، تهیه کننده و نویسنده فیلمنامه آن است. این فیلم با نقدهای مثبتی روبرو شد و حدود  ۱۲۴ میلیون دلار در جهان فروش کرد.

کورالین

اطلاعات پویانمایی کورالین

  • کارگردان: هنری سیلیک
  • تهیه‌کننده: هنری سلیک، کلر جنینگز
  • نویسنده: هنری سلیک/ بر اساس رمان نیل گیمن
  • موسیقی: برونو کلایس
  • توزیع‌کننده: فوکس فیچر، یونیورسال پیکچرز و یونیورسال استودیوز
  • مدت زمان: ۱۰۰ دقیقه
  • کشور: آمریکا و انگلیس
  • زبان: انگلیسی
  • هزینهٔ فیلم: ۶۰ میلیون دلار

کورالین

کورالین

هنری سیلک در خلق کارکترهای عروسکی‌اش بسیار موفق بوده است. شخصیت‌های خوب و بد کاملا از قیافه و ظاهر پیدا هستند. کورالین اما یک دختر شجاع و خارق‌‌العاده نیست و همین موضوع باعث شده که او را نماینده تمام کودکان معمولی پیرامونمان بدانیم.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۹:۳۵
گردآورنده:
سپیده سیف اشرفی
متن سفارشی:

دیدگاه ها


عالی ترین کارتون


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.