معرفی کتاب و فیلم خرس کوچولو

خرس کوچک مجموعه کتابی برای کودکان است. این مجموعه در درجه اول تعامل خرس کوچولو و مادرش را نشان می‌دهد و همچنین اشتیاقی که خرس کوچولو برای دیدن پدرش دارد، پدر خرس کوچولو کاپیتان کشتی است و زمان زیادی را دور از خانه می‌گذراند.

معرفی کتاب و فیلم خرس کوچولو

اولین کتاب این مجموعه در سال ۱۹۵۷ منتشر شد. این مجموعه  توسط الزی هالموند میناریک نوشته و موریس سنداک آن را تصویرگری کرده است. این داستان‌ها در ابتدا ساده بودند اما در کتاب‌های بعدی با اضافه شدن شخصیت‌های مختلف پیچیده‌تر شدند.

معرفی کتاب و فیلم خرس کوچولو

این مجموعه روایتگر ماجراهای خرس کوچکی است که با پدر و مادرش در یک کلبه آجری با شیروانی قرمز زندگی می‌کند. او ماجراهای زیادی را با دوستانش که شامل اردک، گربه، جغد، امیلی و عروسکش لوسی، ماربی با، میتزی میمون و توتو سگه، تجربه می‌کند. خرس کوچولو همیشه در حال ماجراجویی است و در این میان احساس‌های مختلفی مثل غم، عصبانیت و بی‌حوصلگی را تجربه می‌کند.

خرس کوچولو

خرس کوچولو

کارتون خرس کوچولو

در سال ۱۹۹۵ سریال کارتونی این مجموعه در پنج فصل و ۶۵ قسمت ۷ دقیقه‌ای توسط کمپانی نلوانا برای شبکه تلویزیونی نیکلودئون ساخته شد. اولین سری این آثار در سال ۱۹۹۵ پخش شد و تا سال ۲۰۰۲ ادامه یافت و در سال ۲۰۰۱ یک فیلم بلند ۷۷ دقیقه‌ای نیز توسط کمپانی نلوانا و پارامونت پیکچرز ساخته شد که در کریسمس سال ۲۰۰۰ بر پرده سینماها رفت و بعد از آن به صورت دی‌وی‌دی در سینمای خانگی عرضه شد.

خرس کوچولو

 

خرس کوچولو

این کارتون در ایران نیز دوبله و پخش شده است.

گردآورنده:
سپیده سیف اشرفی
Submitted by editor on