حمید اباذری

حمید اباذری
مشخصات
نام: 
حمید
نام خانوادگی: 
اباذری

از زبان حمید اباذری:

نوزده اسفند سال ۱۳۵۹ در اصفهان بدنیا آمدم. در شهرهای زیادی زندگی کرده‌ام اما بیشتر از همه در دزفول. دانشگاه در رشته ارتباطات هوانوردی قبول شدم و بعد از تمام شدن درسم ۱۶ سال در فرودگاه آبادان مشغول به کار بودم. چند ماهی هم هست به تهران منتقل شده‌ام و در اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور مشغول به کارم. نوشتن را سال ۸۷ شروع کردم و اولین اثرم مجموعه داستان «خائن دوجانبه» در انتشارات سروش سال ۹۰ چاپ و نامزد کتاب سال شد.

«هوشا در جستجوی راز زیست گنبد» دومین اثرم، رمانی علمی تخیلی برای نوجوانان بود که در انتشارات امیرکبیر منتشر شد و «آرمان در جستجوی دوست» رمانی تخیلی که باز هم برای رده سنی نوجوان در انتشارات چکه اندکی بعد از رمان قبلی‌ام چاپ شد.

حمید اباذری

«عاشقی با حال و هوای پشه‌های لهیده» اولین اثرم بزرگسالم در سال ۹۳ در انتشارات هیلا، ققنوس، بود که مجموعه داستانی است از داستان‌های تجربه‌ای چند ساله‌ام در این حوزه.

«اژدهای عینکی کله اره‌ای» اولین اثرم برای رده سنی کودکان است که سال ۹۵ در انتشارات علمی فرهنگی، کتاب‌های آبی، چاپ و موفق به دریافت ۵ لاک پشت پرنده شده است. دومین تجربه‌ام برای این رده سنی «فرغولی و از ما بهترون» است که ابتدای امسال در انتشارات فاطمی، کتاب‌های طوطی، چاپ شده است.

 

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.