معرفی راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «المر»

معرفی راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «المر»

«راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب المر» دستنامه‌ای است کوتاه و کاربردی که به خانواده‌ها، مربیان، آموزگاران و کتابداران کمک می‌کند تا این کتاب را به شیوه موثرتری با کودکان سهیم شوند.

المر یکی از شخصیت‌های محبوب کودکان است که دوستدارانش هر سال روزی را به نام او جشن می‌گیرند. امسال قرار است جشن «روز المر» را باشکوه‌تر از همیشه برگزار کنند زیرا امسال سی‌امین سالی است که این شخصیت دوست‌داشتنی وارد دنیای ادبیات کودکان شده و قلب‌ کودکان سراسر دنیا را تسخیر کرده است. کتاب «المر» به کودکان کمک می‌کند که خود را همان گونه که هستند بپذیرند و دوست داشته باشند. کودکان با خواندن این داستان به ارزش تفاوت‌ها پی می‌برند و به تفاوت‌ها احترام می‌گذارند.

«راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب المر» از دو بخش تشکیل شده است: بخش نخست آن شامل کتابشناسی کتاب «المر»، خلاصه‌ای از داستان و توضیحاتی درباره موضوع و تمی است که این داستان به آن‌ها پرداخته است.

 بخش دوم دستنامه نیز شامل فعالیت‌های جذابی است که برای پس از بلندخوانی کتاب پیشنهاد شده است؛ فعالیت‌هایی که به کودکان کمک می‌کند تا موضوع داستان را بهتر درک کنند.

آن چه که در این بخش خواهید یافت:

  • مجموعه‌ای از پرسش‌ها که به کمک آن‌ها می‌توانید درباره پذیرش تفاوت‌ها و پذیرش خود با کودکان گفت و گو کنید
  • دستورکار تهیه نقشه داستان که به کودکان کمک می‌کند درک بهتری از داستان داشته باشید: در این دستنامه شما یاد می‌گیرید که چگونه به کودکان کمک کنید تا برای داستان «المر» نقشه داستان تهیه کنند.
  • فعالیت‌هایی برای درک شخصیت‌پردازی، تقویت مهارت‌های دست‌ورزی و شناخت حیوانات: پیوست این دستنامه کارت‌هایی از تصاویر شخصیت‌های داستان وجود دارد که به کودکان کمک می‌کند تا درباره ویژگی‌های هر شخصیت مطالعه کنند.
  • فعالیت‌هایی برای آشنایی با مفهوم ریاضی الگوها و شکل‌های هندسی: المر فرصت مناسبی را برای آشنا کردن کودکان با مفهوم الگوها فراهم می‌کند. آموزش الگو یا فرم‌های تکرارشونده، بخش مهمی از آموزش ریاضیات در دوره پیش‌دبستان است. الگوها به کودکان کمک می‌کنند تا روابط میان اشیا را از راه حدس زدن و فرضیه‌سازی و تعمیم دادن درک کنند. کودکانی که فرصت آشنایی با الگوها را داشته باشند، در درس ریاضی موفق‌تر خواهند بود. همچنین برخی از فعالیت‌های این راهنما به پرورش مهارت‌های هنری کودکان کمک می‌کنند.
  • الگوی ساخت ماسک المر: در این دستنامه دو مدل الگو برای ساخت ماسک المر وجود دارد که به کودکان کمک می‌کند تا ماسکی از المر شخصیت محبوبشان بسازید و روز المر را جشن بگیرند. این فعالیت علاوه بر خلاقیت، مهارت‌های دست‌ورزی کودکان را هم تقویت می‌کند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «المر» با شماره ۸۸۵۵۳۵۲۸-۲۱ تماس بگیرند یا برای خرید حضوری به فروشگاه کتاب هدهد به نشانی تهران، خیابان اسدآبادی (یوسف‌آباد)، خیابان وفاکیش توحیدی (بیست‌وسوم)، کوی شایان، پلاک ۲۶، در سمت چپ مراجعه کنند.

راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «المر»

لینک مستقیم خرید راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «المر»

فراخوان روز جهانی المر


کتاب‌های درباره المر:            


بیشتر بدانیم:

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۰۲-۲۹ ۱۲:۰۳
نویسنده:
گروه کتابشناسی کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما