کتابخانه‌ی با من بخوان «یار مهربان» پذیرای کودکان اراک

کتابخانه‌ی با من بخوان «یار مهربان» در نیمه‌ی شهریور ماه 1399، هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی، افتتاح شد. این کتابخانه که در دبستان دخترانه‌ی رضوان در شهر اراک در استان مرکزی قرار دارد، پذیرای بیش از 400 دانش‌آموز همین مدرسه و دانش‌آموزان مراکز پیرامون است.

کتابخانه‌ی «یار مهربان» فضایی کودک‌محور و سرشار از سواد دارد و بیش از 1000 جلد کتاب را در خود جای داده است. پشتیبانی مالی سرکار خانم خرمن کسرایی، برپایی این کتابخانه را ممکن کرد تا میزبانِ کودکان و نوجوانان شهر اراک باشد.

با ارسال کتاب‌ها و دستنامه‌ها و فعالیت‌های در پیوند با آن‌ها و هم‌چنین وسایل فضاسازی کتابخانه، و با همکاری فعالانه‌ی مدیر دبستان رضوان و همکاران ایشان، فضایی امن و سرشار از سواد و شادی برای کودکان در کتابخانه ایجاد شده است.

با وجود محدودیت‌های همه‌گیری ویروس کرونا، کتابخانه‌ی «یار مهربان» پویاست و و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با همکاری و تلاش روزانه‌ی کادر اجرایی و آموزگاران دبستان رضوان، کودکان می‌توانند کتاب امانت بگیرند و در روزهای دوری و تنهایی با یاری ادبیات به سراسر دنیا سفر کنند.

همچنین آموزگاران و کتابداران این دبستان در دوره‌ی مجازی آموزش بلندخوانی «با من بخوان» شرکت خواهند کرد. شرکت‌کنندگان در این دوره با ادبیات کودک، عناصر داستان، تصویر در کتاب‌های کودک، کتاب باکیفیت و شیوه‌ها و تکنیک‌های بلندخوانی کتاب‌ آشنا می‌شوند تا بتوانند با دانش و آگاهی بیش‌تر کتاب‌ها را با کودکان سهیم شوند.

نویسنده
گروه با من بخوان
Submitted by skyfa on