کتاب هفت اسب هفت رنگ در فهرست کتاب ‌برای کودکان با نیاز ویژه دوسالانه دفتر بین المللی IBBY

کتاب حسی لمسی «یه چیزی اینجاست»، طراح و سازنده سمانه نادری در بخش کتاب‌های حسی و لمسی و کتاب «هفت اسب هفت رنگ» نویسنده محمدهادی محمدی، تصویرگر نوشین صفاخو، انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان نامزد به این مجموعه راه پیدا کردند.

کتـاب حسی – لمسی یه چیزی اینجاست با نویسندگی و اجرای سمانه نادری، برداشتی از حکایت فیل در تاریکی است که یکی از معروف‌ترین حکایت‌های تمثیلی دنیاست.

کتاب «هفت اسب هفت رنگ» نوشته محمد هادی محمدی داستانی است که در خیال دخترکی روی می‌دهد که پاهایش از حرکت کردن ناتوان است.

گروه جوایز کتاب برای کودکان با نیازهای ویژه شورای کتاب کودک در جلسه مردادماه ۱۳۹۹ از میان کتاب‌های رسیده عناوین مذکور را برگزید.

دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان هر دو سال یک بار فهرستی از کتاب‌های مناسب برای کودکان ویژه را به منظور ایجاد فرصت لذت از کتاب برای کودکان ویژه، تشویق ناشران و توسعه این نوع محصولات منتشر می‌کند. عناوین برگزیده شعب ملی Ibby پس از داوری مجدد در این موسسه بین المللی در فهرست دو سالانه‌ای تحت عنوان Ibby selection of outstanding books for young people with disabilities منتشر و این فهرست علاوه بر نگهداری در کتابخانه مرکزی تورنتو کانادا برای تمام شعب ملی ارسال خواهد شد.

لینک خرید کتاب هفت اسب هفت رنگ

Submitted by editor on