هر کسی کاری داره

کتاب «هر کسی کاری داره» با زبان شعر به کودکان درباره‌ شغل‌های مختلفی توضیح می‌دهد که اغلب آن‌ها را هر روز در محله‌ خود می‌توانند ببینند. شغل‌هایی مانند میوه فروش، بنا، رفتگر، قصاب و غیره.

کفاش، گل فروش، میوه‌فروش، بقال، رفتگر، بنا، قصاب، خیاط، نانوا، نجار، کشاورز شخصیتی آشنا در محله هستند که هر روز با چهره‌ای خندان و راضی از شغلی که دارند به سر کار خود می‌روند. سپس ابزار و وسایل کارشان معرفی می‌شود و مراحل کار و نوع خدمات یا کالایی که ارایه می‌دهند با زبان شعر برای کودکان توضیح داده می‌شود. در تمام شعرها همیشه جانوری که برای کودکان شناخته شده است، به‌عنوان همکار یا به عنوان مشتری حضور دارد.

تصاویر کتاب «هر کسی کاری داره» ساده و با حال و هوای بومی و سنتی هستند و شعرها روان هستند.

«اسدالله شعبانی» متولد 1337 از شاعران و نویسندگان سرشناس کودک و نوجوان در ایران است. او از جمله کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده است. شعبانی نشان درجه یک هنری در رشته شعر را از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت ارشاد دریافت کرده است.

«ابوالفضل آهویی» تصویرگر این کتاب، متولد 1329 در تفرش است. او دارای مدرک کارشناسی هنرهای تجسمی از دانشکده هنرهای زیباست و بیش از 25 کتاب را برای کودکان تصویر‌گری کرده است.

 

گزیده‌هایی از کتاب

میوه فروش خنده‌رو

میوه داره خوش‌رنگ و بو

جعبه‌ها رو باز می‌کنه

میوه‌ها رو ناز می‌کنه

جعبه به جعبه میوه‌ها

صف می‌کشن برای ما

......

یه خرگوش خیلی بلا

قشنگ و ناز و ناقلا

گرفته زنبیلی به دس

دس می‌زنه به هر چی هس

تصویرگر
ابوالفضل همتی آهویی
سال نشر
1395
نویسنده
اسدالله شعبانی
نگارنده معرفی کتاب
Submitted by skyfa on