باید بروم دست‌شویی

عنوان لاتین
I’ve Got to Go

کتاب «باید بروم دست‌شویی» یک کتاب بامزه برای آموزش رفتن به دست‌شویی‌ است که در آن سگ کوچولو به‌طور اتفاقی مجبور می‌شود از دست‌شویی بزرگ‌ترها استفاده کند. در این کتاب، علاوه بر آموزش غیر مستقیم رفتن به دست‌شویی، با جانوران مختلفی که در داستان حضور دارند هم آشنا می‌شویم.

در کتاب «باید بروم دست‌شویی» سگ کوچولو، که شخصیت اصلی داستان ماست، خیلی تند و فوری باید به دست‌شویی برود؛ اما لگن او اشغال است. با پیش رفتن داستان متوجه می‌شویم که همه‌ لگن‌ها اشغال هستند و در نهایت سگ کوچولو مجبور می‌شود به دست‌شویی بزرگ‌ترها برود. با خواندن این کتاب، کودکان متوجه می‌شوند که استفاده از دست‌شویی بزرگ‌ترها کار سختی نیست و همه آن‌ها مانند سگ کوچولو می‌توانند از آن‌جا استفاده کنند.

در تصاور این کتاب از رنگ‌ها و طرح‌های زیادی استفاده شده است و هر تصویر جزئیات زیادی دارد که می‌توان با کودک راجع به آن‌ها صحبت کرد. متن کتاب، راحت و کوتاه است؛ در نتیجه دنبال کردن خط داستان برای کودکان بسیار آسان خواهد بود.

«خیدو فن خنشتن»، نویسنده و تصویرگر کتاب «باید بروم دست‌شویی» اهل بلژیک است و تا کنون کتاب‌های زیادی را برای کودکان منتشر کرده است. کتاب‌های او طی ده سال گذشته در بیش از چهل کشور در سر تا سر جهان به چاپ رسیده‌اند.

مترجم کتاب «باید بروم دست‌شویی»، ندا کمال‌هدایت، سابقه‌ هم‌کاری با برنامه با من بخوان را دارد. او عضوی از گروه کارشناسان کتابخانه‌های با من بخوان بوده است. هم‌چنین کتاب‌های «لگن من» و «تولد فیل کوچولو» با ترجمه‌ او از سوی این انتشارات به چاپ رسیده است.

گزیده‌هایی از کتاب

سگ کوچولو باید برود دست‌شویی؛ خیلی تند و فوری.

اما خواهر کوچک‌ترش روی لگن او نشسته است!

چون که موش روی لگن خواهرش نشسته…

سگ کوچولو از کنار همه‌ لگن‌های خانه‌شان می‌گذرد، اما همه در حال استفاده‌اند.

حالا دیگر سگ کوچولو خیلی فوری باید به دست‌شویی برود…

برگردان
ندا کمال‌هدایت
تصویرگر
Guido van Genechten, خیدو فن خنشتن
سال نشر
1400
نویسنده
Guido van Genechten, خیدو فن خنشتن
نگارنده معرفی کتاب
ژانر کتاب
Submitted by skyfa on