قانون‌های آبکی

کتاب «قانون‌های آبکی» داستان موجودات زنده یک برکه است که با این‌که در آب زندگی می‌کنند، اما یک قانون مهم دارند: همه باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند!

موجودات ساکن برکه خیلی محل زندگی خود را دوست دارند. آن‌ها یک قانون دارند و آن هم این باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند. اما یک روز صبح که از خواب بیدار می‌شوند می‌بینند که آب برکه کم شده است. پس مجبور می‌شوند قانون‌های جدیدی برای خود بگذارد و سعی کنند آب هم جمع‌آوری کنند. در نهایت با بارش باران آب برکه دوباره زیاد می‌شود و آن‌ها به زندگی سابق خود برمی‌گردند، اما هم‌چنان قانون صرفه‌جویی در مصرف آب به قوت خود باقی است.

کتاب «قانون‌های آبکی» داستانی کوتاه و ساده است. بیشتر صفحه‌های کتاب را تصویر اشغال کرده است و نوشته‌ها با جملات کوتاه و ساده بخش اندکی از هر صفحه را به خود اختصاص داده‌اند. فضای صفحه‌ها کاملاً مطابق با فضای یک برکه است و پرداختن به موضوع صرفه‌جویی در مصرف آب، آن هم در مکانی پر از آب، از ویژگی‌های این کتاب است.

«زهرا جلایی‌فر» نویسنده‌ای است که به قول خودش از بچگی عاشق داستان و کتاب و خیال‌پردازی بوده است.

«حمیدرضا بهرامی» متولد 1366 است و از کودکی عاشق نقاشی و خیال‌پردازی بوده است.

گزیده‌هایی از کتاب

ماهی قدبلنده با دوستانش در یک برکه زندگی می‌کردند. برکهٔ آن‌ها یک قانون داشت: ساکنان محترم برکه! در مصرف آب صرفه‌جویی کنید. آن‌ها هر روز شوخی‌ها و بازی‌های مختلف می‌کردند.

تصویرگر
حمیدرضا بهرامی
سال نشر
1398
ناشر
نویسنده
زهرا جلایی‌فر
نگارنده معرفی کتاب
Submitted by skyfa on