یک روز با خانم دکتر (مجموعه کتاب کار کودک)

عنوان لاتین
Doctor Daisy

کتاب «یک روز با خانم دکتر» یک کتاب کار و سرگرمی برای کودکان است. در این کتاب در حالی که با ماجراهای یک روز کاری خانم دکتر آشنا می‌شویم، با نقاشی کشیدن و رنگ‌آمیزی و چسباندن برچسب‌های مخصوص در هر صفحه، به نوعی در کامل شدن کتاب همکاری می‌کنیم.

  خانم دکتر مهربان داستان، هر روز صبح خود را با ورزش آغاز می‌کند و بعد از خوردن یک صبحانه مقوی، وسایل خود را جمع می‌کند و راهی بیمارستان می‌شود. در حالی که هر روز به کار بیماران مختلف می‌رسد، عادت دارد تا نهار را هم در پارک همان نزدیکی بخورد. بعد از ظهر هم باز در بیمارستان به کار مشغول می‌شود و دوباره با دوچرخه به خانه برمی‌گردد. در این بین و در هر صفحه، کودکان با انجام فعالیت‌هایی مانند تکمیل نقاشی‌های هر صفحه یا چسباندن استیکرهای مخصوص در جای خود، به تکمیل شدن داستان کمک می‌کنند.

از مجموعه «کتاب کار کودک» کتاب‌های دیگری با نام «یک روز با آقای آتش نشان» و «یک روز با آقای پلیس» نیز از همین انتشارات منتشر شده است.

در «یک روز با آقای آتش نشان»، فعالیت‌های روزانه و کارهایی که آتش نشان شهر برای کمک به افراد شهر انجام می‌دهد را می‌خوانیم. فعالیت‌های موجود در این کتاب نیز شامل  نقاشی و چسباندن برچسب در جاهای خالی است.

کتاب «یک روز با آقای پلیس» نیز ساختاری مشابه دو کتاب دیگر شامل بخش روایتی و بخش هم‌کنشانه (تعاملی) دارد.

از آن‌جا که شخصیت‌های این مجموعه همگی برگرفته از مجموعه کتاب «شغل آینده من» هستند، خواندن آن مجموعه هم می‌تواند در کنار مجموعه «کتاب کار کودک» برای کودکان جذاب باشد.

«مندی راس» نویسنده بیش از 90 عنوان کتاب و برنده‌ جوایز بین‌المللی است. کتاب‌های «دیزی دکتر»، «مونا معلم»، «دیک دامپزشک»، «اشلی آتش‌نشان»، «پلی پلیس»، «بیلی بنا» و «رالف راننده» از مجموعه شغل آینده من را نیز او نوشته است.

گزیده‌هایی از کتاب

دوست کوچولو سلام!

این خانم، یک دکتر بسیار خوب و  مهربان است که از بیمارانش به خوبی نگهداری می‌کند. می‌خواهیم یک روز را با او باشیم. آیا می‌توانی عکس دکتر را برای او رنگ‌آمیزی کنی؟

برگردان
تهمینه کرمانی
سال نشر
1398
نویسنده
Mandy Ross, مندی راس
نگارنده معرفی کتاب
ویراستار
راحله عابدین‌نیا
Submitted by skyfa on