۱۱ آبان - فهرست کتابک به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت و قلدری در مدرسه از جمله آزار اینترنتی

کشورهای عضو یونسکو، نخستین پنجشنبه ماه نوامبر را روز جهانی مبارزه با خشونت و قلدری در مدرسه از جمله آزار اینترنتی اعلام کردند و بر این باورند که خشونت در همه اشکال آن نقض حقوق کودکان و نوجوانان است. آزار ﻭ اذیت در فضای مجازی شامل تحقیر، مزاحمت، آزار عاطفی، تهدید، تجا‌وز به حریم شخصی،‌ زورگویی در مدرسه، استثمار نوین کودکان در فضای مجازی می‌شود. 

دراین روز یونسکو، دانش‌آموزان، والدین، اعضای جامعه آموزشی و مقامات آموزش و پرورش را به مشارکت جهت حفظ ایمنی و رفاه کودکان از خشونت آنلاین فرا می‌خواند. از اهداف این روز می‌توان به پیشگیری از آزار جنسی کودکان، شناخت انواع و علایم کودک آزاری توسط والدین و مربیان، آموزش مربیان و مسوولان مدارس نسبت به اینکه با کودکان قلدر چگونه برخورد کنیم؟، آگاهی‌بخشی و شناخت پیامدهای قانونیِ آزار ﻭ اذیت در فضای مجازی است.

کتابک برای روز جهانی مبارزه با خشونت و قلدری در مدرسه از جمله آزار اینترنتی کتاب‌های زیر را به شما معرفی می‌کند:

چه کفش‌های مسخره‌ای! – مجموعه تامی الاغه و دوستانش/ برای ۳ تا ۷ سال/ (معرفی کتاب چه کفش‌های مسخره‌ای! – مجموعه تامی الاغه و دوستانش/ خرید کتاب چه کفش‌های مسخره‌ای! – مجموعه تامی الاغه و دوستانش)
پاستیل‌های ضد قلدری! (مجموعه کتاب‌های جولیا)/ برای ۳ تا ۹ سال/ (معرفی کتاب پاستیل‌های ضد قلدری! (مجموعه کتاب‌های جولیا)/ خرید کتاب پاستیل‌های ضد قلدری! (مجموعه کتاب‌های جولیا))
اذیتم نکن/ برای ۳ تا ۹ سال/ (معرفی کتاب اذیتم نکن/ خرید کتاب اذیتم نکن)
من توسری خورم – مجموعه احساس‌های تو/ برای ۳ تا ۹ سال/ (معرفی کتاب من توسری خورم – مجموعه احساس‌های تو/ خرید کتاب من توسری خورم – مجموعه احساس‌های تو)
امان از دست زورگوها/ برای ۹ تا ۱۲ سال/ برای ۱۲ سال به بالا/ (معرفی کتاب امان از دست زورگوها/ خرید کتاب امان از دست زورگوها)
تربیت جنسی کودکان – آشنایی با مراحل رشد جنسی کودکان/ برای بزرگسال/ (معرفی کتاب تربیت جنسی کودکان – آشنایی با مراحل رشد جنسی کودکان/ خرید کتاب تربیت جنسی کودکان – آشنایی با مراحل رشد جنسی کودکان)
آموزش خودمراقبتی؛ روشی برای پیشگیری از سوء استفاده از کودکان و جلوگیری از آزار جنسی آن‌ها/ برای بزرگسال/ (معرفی کتاب آموزش خودمراقبتی؛ روشی برای پیشگیری از سوء استفاده از کودکان و جلوگیری از آزار جنسی آن‌ها/ خرید کتاب آموزش خودمراقبتی؛ روشی برای پیشگیری از سوء استفاده از کودکان و جلوگیری از آزار جنسی آن‌ها)
کودک آزاری: انواع آزار جسمی، جنسی، عاطفی و بی‌توجهی به کودکان/ برای بزرگسال/ (معرفی کتاب کودک آزاری: انواع آزار جسمی، جنسی، عاطفی و بی‌توجهی به کودکان/ خرید کتاب کودک آزاری: انواع آزار جسمی، جنسی، عاطفی و بی‌توجهی به کودکان)
گذر از دوره‌ی بلوغ/ برای بزرگسال/ (معرفی کتاب گذر از دوره‌ی بلوغ/ خرید کتاب گذر از دوره‌ی بلوغ)

 

پدیدآورندگان:
Submitted by editor69 on