موزه کودکان باریلت آرژانتین

Barrilete Museo
موزه کودکان باریلت آرژانتین
برگردان: 
گروه مترجمان کتابک- طراوت مظفریان

 باریلت یک موزه خاص مشارکتی کودکان در کشور آرژانتین است.

این موزه، بر اساس نیاز کودکان برای داشتن فضایی پدید آمده که در آن بتوانند از حمایتی حقیقی و معنی دار برای درک جنبه های مختلف دنیای اطراف خود بهره مند شوند.

محیط خاص این موزه (در زیر زمین لاویخا اوسینا)، به این مکان حس و حالی جادویی بخشیده است. محیط تو د رو تو و پیچ در پیچ آن، موزه را به محلی پرجاذبه برای کودکان تبدیل کرده است و به آن ها امکان می دهد برای خود اردوهای پویا و گوناگونی تدارک ببینند. 

 تمرکز اصلی موزه بر این است که کودکان از طریق بازیچه ها و ابزارهای ساده، بتوانند پدیده های فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بصری را تجربه کنند. این هدف با برپایی اردوهایی با بیشتر از ۵۰ تجربه جالب آموزشی انجام می شود.

 یک ویژگی مهم موزه باریلت، فراهم کردن امکان جست و جو برای ترکیب تجربه های پیشنهادی به کودکان است. این فعالیت ها از راه بازی ها و کارگاه ها انجام می شود.

تمام این برنامه های پیشنهادی به گونه ای طراحی شده اند که هم کودکان و هم بزرگسالان با حس عمیقی از لذت و سرگرمی، بتوانند در آن ها مشارکت کنند. 

تجهیزات

موزه باریلت در اسکله رود سوکیا، در زیرزمین لاویخا اوسینا ساخته شده است. در مساحتی به وسعت ۲ هزار مترمربع، این تحهیزات قرار دارند:

  • شش کارگاه صنایع دستی ثابت (کارگاه های سنگ، حلقه، پلاستیک، نقاشی، بازیافت کاغذ، پارچه بافی و نجاری)
  • دو کارگاه فصلی (آشپزی و کارگاه کریسمس) و۳۰ ابزار  بازی مکانیکی.
  • چهار سالن برای جشن های تولد

 

راهنما

دیدگاه ها


ديدگاه شما