ناصر كشاورز

ناصر كشاورز
مشخصات
نام: 
ناصر
نام خانوادگی: 
کشاورز
نام لاتین: 
Naser
نام خانوادگی لاتین: 
Keshavarz

ناصر کشاورز ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۱ در تهران به دنیا آمد. در پنج‌سالگی همراه خانواده راهی دامغان شد. او تحصیلات ابتدایی تا دیپلم متوسطه را در دامغان گذراند در سال ۱۳۶۷ در رشته‌ی صنایع در دانشگاه پذیرفته شد اما پس از یک ترم تحصیل انصراف داد و تمام‌وقت به ادبیات کودک پرداخت.

ناصر کشاورز شعر کودک را با همکاری مجله‌ی کیهان بچه‌ها شروع کرد مجله‌ی کیهان، آن روزها جلسه‌های شعری داشت که اغلب شاعران کودک و نوجوان در آن شرکت می‌کردند. نخستین شعر او سال ۱۳۶۲ در همان مجله چاپ شد. کشاورز نخستین کتاب خود را با نام «من و مرغابی‌ها» در سال ۱۳۶۵ منتشر کرد.

او افزون بر اینکه پرکارترین شاعر کودک است، بیشترین جایزه را نیز در این حوزه دریافت کرده که یکی از مهم‌ترین این جایزه‌ها، نشان ماه طلایی از جشنواره‌ی بزرگ ادبیات کودک و نوجوان به عنوان یکی از شاعران برگزیده‌ی ۲۰ سال اخیر است.

همچنین جایزه‌ی دوازدهمین جشنواره‌ی کتاب کودک و نوجوان در بخش «شعر» برای کتاب «مداد کوتاه»، نشان «مداد پرنده»، باارزش‌ترین نشان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جایزه‌های متعدد از جشنواره‌های گوناگون، جایزه‌ی مجله‌ی «سلام بچه‌ها» و جایزه‌هایی از جشنواره‌ی مطبوعات کودک و نوجوان، بخشی از جایزه‌هایی ثبت‌شده در کارنامه‌ی هنری او است. ناصر کشاورز افزون بر شعر، اهل موسیقی نیز هست. او عود و گیتار می‌نوازد و می‌خواند.

از ناصر كشاورز تاكنون حدود ۱۶۰ عنوان كتاب در حوزه‌ی ادبيات کودکان منتشر شده است. برخی از آثار او عبارت‌اند از:

مجموعه‌ی ۱۲ جلدی «شعرهاى نی‌نی كوچولو»، مجموعه‌ی ۱۲ جلدی «مى‌نی‌نی و مامانش»، مجموعه‌ی ۴ جلدی «دويدم و دويدم»، «كلاغ زرد»، «مسئولیت»، «آزادی»، «گنجشک و پروانه»، «سيب جان سلام» و «مرا يک دايناسور درسته قورت داده»، ۴ مجموعه‌ی «تلخ و شيرين»، «رنگ‌هاى گمشده»، «از اين طرف لطفاً فقط هيس» و «بوى نرگس».

شعر من جغدم - ناصر کشاورز

راهنما

دیدگاه ها

عاشق شعرهای کودکانه ناصر کشاورزم.
سمانه


لطفا نظرات رو منتشر کنید چرا نظرات منفی رو حذف میکنید این چه فاجعه ای هست که همجا فقط نظرات مثبت ثبت میشه همین میشه که افراد نالایق برجسته میشن چون نمیتونن نظرات حقیقی رو دریافت کنن .


سلام
نظرات منفی‌ای که همراه با بی‌احترامی به فرد باشد را نشر نمی‌دهیم. اگر نقدی هست، بدون استفاده از کلمات ناپسند بنویسید که قابل انتشار باشد.
باتشکر از توجه شما


ديدگاه شما