جایزه راگازی بولونیا

Bologna Ragazzi Award
جایزه راگازی بولونیا

هر سال نمایشگاه بولونیا با هدف تشویق ناشران جهان به تولید کتاب های با کیفیت بالا جایزه ای به نام (Bologna Ragazzi Award) را در چهار بخش داستان، ‌غیر داستان، افق‌های نو و اپرا پریما به پدید آورندگان کتاب های کودک اهدا می کند.

جایزه راگازی بولونیا یکی از جایزه های ارزشمند جهانی است که ناشران را تشویق می کند که بهترین آثار خود را به این مسابقه معرفی کنند. بخش داستان به بهترین کتاب از گونه فانتزی، مجموعه قصه ها یا داستان‌های کوتاه و یا مصوراهدا می‌شود. در این بخش یک برنده و یک تا سه اثر ستایش شده، معرفی می شوند.

بخش غیر داستان به آثار غیر داستانی که اطلاعات مفید و آموزنده‌ای را در زمینه‌های علم، تاریخ، هنر، موسیقی، زندگی نامه و یا رخدادهای تازه در جهان در اختیار نسل جوان قرار دهد، داده می‌شود.

بخش افق‌های نو به صنعت نشر در کشورهای عربی، آمریکای لاتین، آسیا و افریقا می‌پردازد، آثاری که بتوانند فکرهای نو و ایده‌های مناسبی برای برانگیختن نوآوری در خوانندگان ایجاد کنند.

Opera Prima بخش تازه و موقتی از این مسابقه است که از سال (۲۰۰۹) به تصویرگرانی که نخستین اثر خود را آفریده اند اهدا می‌شود.

داوران بین المللی این جایزه برای انتخاب برندگان، عناصر تفکیک، ویژگی های برتر هنری و ارتباط مناسب و متعادل بین متن و تصویر را در نظر می گیرند.

 

 

راهنما
ایمیل: 
area.eventi@bolognafiere.it
نوع محتوا: 
مکان

ديدگاه شما